Karlovy Vary – Správní rada Infocentra města Karlovy Vary byla pro odvolání dosavadní ředitelky Jitky Ettler Štěpánkové. Ta končí ve jmenované funkci po téměř osmi letech k 27. únoru. Zdali termín vlády politika Kulhánka koresponduje s termínem angažmá Štěpánkové, nebude asi náhoda, protože po nástupu Kulhánka do funkce primátora se sice nekonalo ihned personální zemětřesení, ale všude se postupně zvyšoval počet zaměstnanců „kamarádů voličů”.
Nové impulsy pro lázeňství a cestovní ruch v Karlových Varech očekává současná koalice ve složení hnutí ANO, Karlovaráci a ODS s podporou soukromníků.
„CHOVNÉ MOŽNÁ NAHRADÍ TAŽNÍ“
Na post ředitele vypíše správní rada infocentra výběrové řízení. Nového šéfa infocentra by správní rada mohla vybrat během března. Infocentrum město dotuje částkou 12,5 milionu korun.Vedení města vnímá současné změny v infocentru pro Karlovy Vary jako velmi pozitivní a pro marketink do budoucna přínosné, ale opozice je opačného názoru.
Konstruktivní nebo populistická kritika
Kritikou opět nešetřil zhrzený opoziční politik Kulhánek (KOA), který osm let ve funkci primátora s ředitelkou infocentra spolupracoval. Kulhánek ani jeho „štěkací psi“ už vůbec nehovoří o tom, že Štěpánková byla do infocentra dosazena za jeho vládnutí, a že od sám byl předsedou infocentra, které si falešně sám dirigoval.
Rozezlený opoziční politik Kulhánek si Jitku Štěpánkovou veřejně vychvaloval. Podle něj byla zkušená profesionálka působící v oblasti cestovního ruchu a velmi aktivně pracovala na získávání finančních zdrojů, zejména od Czech Tourismu, soukromých partnerů a Karlovarského kraje.
Za Kulhánkovo vlády neziskové organizace, které řídil, vesele podnikaly. Ale obchodní společnosti v gesci koaličních partnerů, které neměl pod svou kontrolu, dusil mandátními smlouvami a likvidoval jejich potenciál výrobních prostředků, který drželo nepružné a byrokracií přeplněné město.
Za posledních osm let město navýšilo mandatorní výdaje o další milióny, nejen v oblasti nabrání „nových potřebných zaměstnanců,” které umravní jen renomovaný personální audit.
Dalšími navždy zmizelými výdaji, po kterých nezbylo zhola nic, byly neinvestiční dotace do kultury, kterou určoval Kulhánek s KOA a posílal jednu dotaci za druhou „kamarádům s alternativní kulturou.”
Mocenská deviace
„Město bylo nejen personálně ovládnuto hnutím KOA, historicky poprvé byl zpolitizován Karlovarský symfonický orchestr, kde jsou dnes členové hnutí KOA. V několika případech došlo k obsazování pracovních míst rodinnými příslušníky členů hnutí KOA v městských společnostech i Magistrátu města. Přihrávání veřejných zakázek bez výběrového řízení na výjimku ze zásad města si Kulhánek pro členy a rodinné příslušníky z KOA také neodpustil,” uvedl pan V s konkrétními příklady, které má naše redakce k dispozici.
Cafe Rolava byl další projekt Kulhánkovo kamarádů
Město zaplatí v novém roce třičtvrtě milionovou pokutu
Na výlety k moři za peníze občanů
Jak to bylo s krematoriem
REKLAMA