Přestěhování Karlovarského symfonického orchestru (KSO) a Infocentra Karlovy Vary do Císařských lázní se zřejmě zpozdí. Je nutné ještě dořešit stavební dokončení prostor, kde by symfonici měli nově působit.
Podobně i u infocentra, které má mít sídlo v opravených Císařských lázních, se ještě dolaďuje příprava prostor. Obě instituce se tak místo na podzim budou moci přestěhovat zřejmě až na začátku příštího roku. Nicméně orchestr už bude na podzim v novém koncertním sále v atriu Císařských lázní koncertovat.
„V souvislosti s tím, že ještě nejsou zcela dodělány prostory pro KSO, a tím myslím šatny, zkušebny a administrativní prostory, tak zázemí ještě v tomto roce zůstává ve stávajících prostorech, tedy ředitelství v Husovce a orchestr v hotelu Windsor. Ale koncerty, tak, jak jsou plánovány na podzimní sezonu, už proběhnou v Císařských lázních a přesun pak je naplánovaný na začátek příštího roku,“ uvedl Kulhánek.
Hejtman Kulhánek, ale už příliš nemluví o tom, že rekonstrukce národní kulturní památky Císařské lázně trvala dva a půl roku a stála zhruba 1,4 miliardy korun. Koncertní sál Kulhánek prosadil i za cenu změny již projektu již rozestavěné stavby zázemím pro symfoniky, z nichž někteří jsou i členy jeho politického hnutí Karlovarská občanská alternativa (KOA) a někteří působí aktivně v politice a pracují na jeho politické kampani.
Za osm let Kulhánkovo politického působení v Karlových Varech se z malého lázeňského orchestru stala zpolitizovaná armáda blížící se stovce zaměstnanců, která konzumuje stále se navyšující desítky miliónů ročně, decimující stále více pokladnu malého lázeňského města, ze kterého lidé odcházejí protože nemají práci.
Karlovarský symfonický orchestr byl založen jako malý orchestr pro potěchu lázeňských hostů na kolonádách, nikoli pro občany města.
„Podle stále rostoucího počtu zaměstnanců se brzy může stát, že v hledišti bude měně diváků než účinkujících na jevišti.“
Aby se naplnil sál a političtí vazalové neúčinkovali pro prázdné židle, tak často KSO rozdává vstupenky zdarma seniorům, kteří zde dělají ochotně nejdražší komparz, placený všemi občany, kteří na koncerty nechodí ze zadlužené městské pokladny. Chování Kulhánka ke KSO se dá volně nazvat jako ekonomická deviace s politickou motivací, protože po dobu osmi let, kdy Kulhánek působil v Karlových Varech KSO upřednostňoval, často na úkor ostatních městských organizací, které na rozdíl od muzikantů ekonomicky prospívaly.
Za Kulhánkovo působení v Karlových Varech nebyl snad jediný rok, kdy muzikanti už v polovině roku přečerpali rozpočet a směřovali do dluhů a dlouhodobě porušovali rozpočtová pravidla, za jejichž porušení byly jiné organizace včetně vedení přísně trestány. Kulhánek vždy v tichosti zalepil dluhy KSO injekcí, která dosahovala i miliónu korun ročně navíc.