22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Festival filmu v Karlových Varech končí, volební kampaň politiků se rozjíždí

kv listy

REKLAMA

Předání Křišťálových glóbů a několik závěrečných projekcí v sobotu  zakončí  52. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.  Pak závěrečná párty v G.H.Pupp a biják  v Karlových Varech pro letošní sezónu skončí.

Možná největší kulturní a společenská akce pořádaná v Česku byla i letos středem zájmu nejen filmařů a mistrů umění komediálního, ale i politiků, kteří festivalu každoročně využívají ke svému zviditelnění.  Do včerejšího dne bylo prodáno více než 132 000 vstupenek a uskutečnily se téměř čtyři stovky projekcí . Největšími hvězdami byli tradičně američtí herci Uma Thurmanová a Casey Affleck. 

Za místními politiky lačnými po zviditelnění se tradičně prezentoval ostřílený politik  a primátor města Kulhánek z hnutí KOA  a hejtmanka Vildumetzová (ODS , dnes ANO). Ta si letos z meandru řeky Ohře udělala místo tradičního večera kraje na letišti svou akci více připomínající předvolební kampaň, než prezentaci kraje. Ale i přes velikou snahu přilákat občany voliče, moc zájemců  Vildumetzová neoslovila. Přišli jen úředníci kraje a nejbližší spolustraníci ,,Babišovo dobrovolné klaky.“ Primátor Kulhánek vsadil opět na letní kino a to bylo plné k prasknutí. Na koncert s Michalem Hrůzou a Karlovarským symfonickým orchestrem přišlo více než tři tisíce návštěvníků, kteří z počátku zaměstnali jasně nestíhající výčepy zlatavého moku více než na sto procent. Po prvním náporu však večer města jel na plný plyn.

Svou politickou agitaci si přišli splnit i předseda lidovců Bělobrádek a předseda STAN Gazdík, kteří se jednu z festivalových nocí prý dokonce vyspali ve stanovém městečku na Rolavě, kde demonstrovali ve žlutých stanech svou lidovost a sounáležitost s baťůžkáři. Ti se však o ně vůbec nezajímali a po nočních pařbách vyspávali a nebo po snídaních razili zpět do šumu města.

 

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.