Radní neřeší dopravní komplikace na Sokolovské ulici.

REKLAMA

foto:mmkv.cz

Magistrát města Karlovy Vary řeší často dopravní komplikace vznikající v souvislosti s provozem poboček prodejců na Sokolovské ulici. Zákazníci tam parkují na chodnících i vjezdech do okolních nemovitostí. Úředníci jen dokolečka řeší občany za dopravní přestupky. A co dál?…

Už je to celá řada let, kdy na Sokolovské ulici řeší městská policie desítky takových přestupků u zoufalých řidičů, kteří nemají kde zastavit.

„Chování motoristů je předmětem opakovaných stížností obyvatel, vlastníků nemovitostí i podnikatelů z této lokality,“ barvitě popsal situaci v blízkosti křižovatky s ulicí Nákladní Martin Dušek (ANO), uvolněný radní pro dopravu, který jako politik doposud nenavrhl jediné řešení. Jak chce situaci vyřešit a ulehčit občanům města, kteří zde bydlí a denně stojí v dlouhých kolonách. Politik se přitom věnuje pouze dopravě ve městě, a to na plný úvazek.

Od politiků bychom čekali řešení, které odborníci mají dokonce v několika variantách. Ale asi nikdo s politiků nemá ty koule celou věc vyřešit,“ uvedla občanka bydlící na Sokolovské ulici.

Jízda a parkování na chodnících představuje velké riziko hlavně pro chodce. Neúnosný  provoz ve čtvrti Rybáře byl řešen v první fázi již před roky. Tehdy bylo vše opraveno a navržen systém jednosměrek. Následně se doprava  měla odvést na průtah a mimo soustavně přetěžovanou komunikaci. Ale to zatím politici nedotáhli dokonce, i když před volbami slibovali „hory, doly“.

Opakovanými nájezdy  na chodníky dochází k ničení majetku. Poškozování dlažby na chodnících, která nemá parametry zatížitelnosti jako silnice. Dále dochází k prolamování se do uložených inženýrských sítí a tím hrozí do budoucna další a nemalé škody.

Mnoho občanů Karlových Varů na práci politiků už dávno rezignovalo. Roky plynou, situace se dál zhoršuje a politici, kterým lidé věřili a dali jim své hlasy jsou denně konfrontováni.  S dořešením dopravy v Rybářích na Sokolovské ulici jejich volení zástupci ale nic nedělají.

Soustavné papouškování o tom, jak je to špatné fakt nestačí. 

Světlem na konci tunelu může být nikoli práce politiků. Chystaná soukromá investice v bývalém areálu pivovaru, který aktuálně doupětem bezdomovců a feťáků může situaci trochu zlepšit. Okolo nových bytových domů má vniknout komunikace, která by svedla část dopravy na ulici Dolní kamenná.


  1. V Rybářích se už platí parkování, lidé nadávají stále víc (9.65)