22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

REKLAMA

V dopoledních hodinách jede z Karlových Varů – horní nádraží vlak do Horní Blatné. Z Horní Blatné jsou to dva kilometry do Perninku. Je to krásná procházka s pohledem na zasněženou přírodu a  stromy. Pod nádražím je sjezdovka pro lyžaře, teď momentálně jsou zavřené vleky kvůli pandemii. Jinak je to krásné místo pro rodiny s dětmi.

Pernink je malá obec a nachází se v okrese Karlovy Vary. Krušnohorská obec byla založena v roce 1532, jako hornické městečko, kde se těžilo stříbro, železo a cín.

V obci se nachází kostel sv. Vavřince, který byl původně postavený jako kostel protestanský z roku 1594 ve stylu renesance. Ale v roce 1686 byl přesvěcen na katolický a zasvěcen svatému Vavřinci. Na bývalé církevní zahradě u silnice do Horní blatné se nachází památný strom. Jedná se o převislou jilmu se vzhledem bonsaje. Dále zde můžeme vidět kašnu se sochou sv. Siegfrieda, která byla restaurovaná v roce 2016. Socha je z dílny akademické sochařky Michaely Absolonové zde byla umístěna v roce 1973. Je tu k vidění krásný dřevěný betlém z dubu v životní velikosti, a je vyroben v řezbářství Petra Bartáka s jeho společníky.

Na nádraží v Perninku je pomníček, který připomíná železniční nehodu, dvou osobních vlaků, která se stala 7.7.2020. Nehoda si vyžádala dva mrtvé a 24 zraněných.

Když je ta pandemie a nemůže se lyžovat, tak je možné sněhovou vycházku spojit pohledem na různé památky.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.