25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Turistika v Marianských lázních

REKLAMA

Na dolním nádraží dne 23.7.2020 se sešlo patnáct turistek a tři junioři. Dohromady osmnáct turistů, kteří jeli vlakem o deváté ráno do Marianských lázních. Po hodinové cestě dojeli do Marianek, kde vystoupili a vydali se ke zpívající fontáně, která začínala hodinu před polednem hrát. Každou lichou hodinu hraje jiná hudba. Pěší kolonáda je nádherná.

Naši turisté narazili na sochu známého hudebního skladatele, zpěváka a dirigenta Petra Hapky, který zemřel v roce 2014. Napsal spoustu krásných písní například Levandulová, kterou nazpíval spolu s Hanou Hegerovou.

Přesně v  jedenáct hodin začala hrát zpívající fontána skladbu od E.Toselli SERENÁDA OP.6. Nahrál ji Západočeský symfonický orchestr Marianské lázně, který diriguje Martin Peschík. Po krásném poslechu stříkající fontány se výletníci odebrali k hotelu Excelsior, kde jim jel krátce po poledni autobus k miniaturkám u hotelu Krakonoše. V parku Boheminium  se uskutečnila prohlídka miniaturky zámku Lednice, zámku Hluboká, Katedrály svatého Bartoloměje a dalších jiných památek. Po pěkné prohlídce se všichni odebrali směrem na rozhlednu Hameliku.

Rozhledna Hamelika se nachází na vrcholu ve výšce 723 metrů nad mořem, jižně od lázeňského centra Marianských lázních. Rozhledna je přístupná od roku 1876 všem, kdo si chce užít pohled na město. Na rozhledně je cedule s portrétem ing. Richarda Švandrlíka – historika a badatele, zdejší Hameliky pojmenoval a dlouhá léta s kolegy vydával vlastivědný list města Marianských lázních. Čest jeho památce.

Po zdolání sta schodů se každý mohl rozhlédnout po krásném okolí a hlavně si udělat foto své vlastní statečnosti. Po prohlídce turisté zjistili že ušli 10 kilometrů. Byla to nádherná fascinující turistika. V půl páté přijel vlak, zpět ve směru Karlovy Vary.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.