13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Hejtman má prostě pracovat pro kraj, což se v případě Petra Kulhánka dlouhodobě neděje

Nejhorší kraj a nejhorší hejtman. Takovou veřejnou kritiku sklízí asi doposud nejslabší hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (KOA, STAN), který v senátních volbách totálně propadl. Občané Kulhánka vyřadili hned v prvním kole, kdy z voleb vypadl.

Ambice politika Kulhánka jsou veliké, stejně jako jeho sebevědomí, ale voliči už mu jeho sliby a mediální báchorky přestávání věřit. Mnohé mediální bubliny, které vycházení z dílny politika Kulhánka jsou od samého počátku často jen bludy, které se vzápětí ukáží jen jako falešný marketing a zcela nereálné příběhy, které tradičně místo naplnění slibů, skončí překrytím dalších mediálních „pohádek z mechu a kapradí“.

Problematika zdravotnictví není v Karlovarském kraji novým tématem a má ji poprvé v historii v gesci odborník bez jakékoli odbornosti hejtman Kulhánek, který jako ekonom dostal Karlovy Vary do obřích dluhů během osmiletého vládnutí pod značkou Karlovarská občanská alternativa (KOA). Opozice dlouhodobě kritizuje průběh volby generálního ředitele Karlovarské krajské nemocnice Josefa Märze, který hned po volbách opustil politický post radního pro zdravotnictví, který vyměnil za tučně zaplacené křeslo ředitele KKN, a tak jasně ukázal všem voličům, kteří mu daly své hlasy, že jsou pro něj jen fíkovým listem.  Terčem silné kritiky se stalo i naprosto nestandardní vyplacení půlmilionových odměn manažerům nemocnice, zde už asi každý pochopil proč politik Josef März ( VOK, KARLOVARÁCI) mandát od voličů hned po volbách zahodil.
Opoziční zastupitelé hovoří o tom, že je to stále stejná písnička.
Hejtman nemá silný voličský mandát. Volby nevyhrál a ani za uskupení, za které kandidoval, nezískal nejvíce hlasů. Vládnoucí koalici sestavil pouze za cenu vzniku nových placených funkcí a benefitů, které stojí krajskou pokladnu miliony korun ročně. „Opozice může tento postup pouze kritizovat, protože peníze jsou pro některé rádoby politiky nejvíc na světě,“ dodala chebská radní a krajská zastupitelka Gabriela Dostálová (ANO). Hejtman se podle některých zastupitelů u moci drží i díky takzvaným individuálním dotacím, které jsou často netransparentní a mnohdy jsou přiděleny i přes nesouhlasné stanovisko odborných výborů a komisí.

Kulhánek nikdy nevysvětlil ani své veřejné tvrzení, ve kterém vyloučil účast rodinných členů na služebních cestách do Izraele, které platili občané města Karlovy Vary.

Hejtmana a jeho radní kritizují zastupitelé, protože se na připomínkování vládních škrtů, lidově řečeno, vykašlali a nyní se snaží hasit požár vznikající v krajské nemocnici. Politik  Kulhánek se podle opozice opět probral pět minut po dvanácté.

Současná krajská vláda doslova jede z problému do problému a politik Kulhánek ukazuje celé veřejnosti, že je už dávno za odbornými limity nejen on, ale také politická parta kopírující politické strany současné vládnoucí koalice v Poslanecké sněmovně.

Jediné co Kulhánek udělal rychle je rámcový úvěr do výše dvou miliard korun, který zatíží jako dluh společně s úroky všechny občany Karlovarského kraje na řadu let.

  • Proč hejtman nezaslal vládě připomínky k této problematice?
  • Proč nebojoval za zdravotníky a další profese?
  • Proč z Karlovarského kraje nezazněl hlasitý odpor k připravovanému vládnímu konsolidačnímu balíčku?

Na tyto otázky budou muset odpovědět nejspíš voliči v nastávajících krajských volbách.


Předvolební sliby (lži) Josefa Märze ( VOK, KARLOVARÁCI)


 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.