22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Senioři na třídenním výletě

REKLAMA

SeniorklubKV  z Úvalské ulice pořádal od 16. srpna do 18. srpna třídenní zájezd.

Den první: Ráno 16. srpna se sešli senioři u Tržnice, kde měli sraz. Autobus přijel a hned mohli všichni nastoupit. Pan řidič v sedm hodin vyjel směrem Královéhradecký kraj.  Po chvilce jízdy předala instrukce k výletu vedoucí zájezdu paní Jana, která měla vše na starosti. Kolem desáté hodiny byla prohlídka zámku Karlova Koruna.

Je to nádherný barokní zámek, který se nachází v Chlumci nad Cidlinou. Zámek Karlova Koruna nechal postavit v roce 1721 až 23 hrabě František Ferdinand Kinský. V zámku se nacházejí obrazy, portréty rodu Kinských a dubový nábytek. Majitele se proslavili i chovem koní.

Po krásné prohlídce se jelo na oběd, všichni měli řízek s bramborem. Každý si hradil oběd sám. Když se všichni najedli, mohl pan řidič vyjet na další prohlídku, a to ve Dvoře Králové na Safari ZOO. Tam dostali senioři rozchod. V půl šesté měli sraz u autobusu. Všichni nastoupili a autobus s nimi vyjel směr Domov mládeže v Hradci Králové, kde měli ubytování.

Den druhý: Ráno po snídani v půl deváté všichni odjeli na výlet k pevnosti Josefov. Pan řidič je odvezl na místo, kde senioři vystoupili a rozdělili se na dvě skupiny. Tam si je vyzvedli průvodci a mohlo se jít na prohlídku.

Pevnost byla postavena v letech 1780 až 1787 na popud císaře Josefa II. Jen s průvodcem se dozvíte vše o chodu podzemní chodeb. Josefov sloužil především pro skladování zásob pro vojsko. Zde si projdete pár metrů chodby tmou, kterou vojáci denně procházeli.

V půl dvanácté se jelo na oběd do restaurace Vatikán. Všichni se najedli a šli nastoupit do autobusu. Pan řidič s nimi jel k zámku Náchod.

Zámek Náchod do roku 1945 byl sídlem majetku Náchodského panství. Od roku 2001 je chráněnou kulturní památkou. Návštěvníkům je přístupný. Máte-li štěstí, tak pod zámkem můžete uvidět medvěda grizllyho.

Po prohlídce se všichni sešli u autobusu a pan řidič je odvezl zpět na ubytovnu. Po večeři je čekala zábava, kterou měli v Kulturním centru na Moravském předměstí. Tam bylo setkání s Hradeckými kolegy. Začala zábava, zpívalo se a tančilo. Senioři si to opravdu užívali.

Třetí den: Ráno v devět hodin už spakovaní senioři nasedli do autobusu a pan řidič je odvezl do Třebechovického muzea betlémů.

Muzeum vzniklo v roce 1925. A od 5. září 2013 sídlí v nové budově. Zde můžete vidět nejznámější mechanický velký Proboštův Betlém. Na vyřezávaní figurek a předmětů v Betlému se podílel Josef Probošta s Josefem Kapuciánem.

Další cesta autobusem všechny zavedla do obřího podmořského akvária v Hradci Králové.  Tam se dalo jít na prohlídku jen po malých skupinkách. Akvárium je pět metrů dlouhé a osm metrů široké.  Pojme sto třicet litrů sladké vody. Otevřelo se poprvé v roce 1998.  Návštěvníci zde mohou vidět až čtyřicet druhů ryb.

Po prohlídce se jelo zpět na ubytovnu a v plánu byl oběd. Senioři se rozloučili  s personálem a poděkovali za skvělé ubytování a stravu.

 Všichni nastoupili do autobusu a vyjeli směrem k domovu. Cestou je čekalo překvapení.

Prohlídka Hrádku u Nechanic. Tento Hrádek byl postaven jako lovecké a letní sídlo hraběte rodu Harrachů. V Hrádku uvidíte skvostný nábytek, tapety, stropy a nádherné lustry.

Konečně po prohlídce všichni nastoupili a mohlo se odjet do Karlových Varů s jednou přestávkou. Všichni účastníci zájezdu moc děkují paní Janě, která měla vše velmi dobře zorganizované a vše proběhlo úspěšně. A řidiči též děkují za jeho třídenní trpělivost, profesionalitu a že je odvezl v pořádku domů.

 


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.