13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Slavnostní otevření Zámecké věže

REKLAMA

Dnes 25.černvna byla slavnostně otevřena Zámecká věž.

Po odbíjení zvonů v kostele Máří Magdaleny přesně ve dvanáct hodin, zazněla v Zámecké věži fanfára, kterou zahráli čtyři trombonisté z Karlovarského symfonického orchestru.

V prvním patře věže je k vidění nově vybudovaná interaktivní expozice tři D, která působí emocí karlovarského duchovního zrcadla.

V úvodu přivítala hosty primátorka Andrea Pfeffer Ferklová. Měla radost, že se letos podařilo otevřít Vřídelní kolonádu a zároveň Zámeckou věž. Oznámila, že se slaví první výročí, kdy Karlovy Vary byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

Karlovy Vary, Mariánské lázně a Františkové lázně patří mezi jedenáct lázeňských měst, ze sedmy evropských zemí, které jsou zapsány na seznam světového dědictví UNESCA pod značkou „SLAVNÁ LÁZEŇSKÁ MÍSTA EVROPY“.

Po historické přednášce o Zámecké věži byla slavnostně přestřižena páska.

Na Zámeckou věž se hosté dostanou také z Lázeňské ulice výtahem. Součástí prohlídky byl historický sklep pocházející z období založení města Karlem IV.

Před čtyřmi roky město ukončilo dlouhodobý pronájem, kdy Zámeckou věž využíval soukromý vlastník jako restauraci. Přípravné práce a studii, která se z části naplnila zahájil bývalý náměstek primátora Michal Riško.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.