13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Kde se osvěžit v Karlovarském kraji?

REKLAMA

Teploty na teploměru stoupají a co může osvěžit tělo lépe než ponořit ho do vody a užít si letní koupání. Ať už člověk preferuje plavání v jezeře, rybníku či zatopeném lomu, nebo si raději užije komfort a různé atrakce, které poskytují některá koupaliště, jedno je jisté. V Karlovarském kraji si přijde na své každý, neboť nabídka je opravdu pestrá.

Zde je přehled, kde je možné zvlažit tělo:

Koupání v přírodě

Jesenická přehrada – Koupaliště Dřenice

Koupaliště Dřenice na Jesenici nabízí dlouhou písčitou a travnatou pláž. Vstup do vody je pozvolný. Koupaliště je dobře vybavené. Kromě sprchy, šaten, záchodů a občerstvení ke spokojenosti návštěvníků přispívá i řada atrakcí a sportovních možností včetně půjčovny sportovního vybavení.

Děti se vyřádí v dětském koutku s brouzdalištěm, atrakcemi a pískovištěm. A pro dospělé jsou připravena 3 beach volejbalová hřiště, 2 hřiště na plážový fotbal, fotbalové hřiště, stolní tenis, petanque apod.

Děpoltovický rybník

Další možnost přírodního koupání v Karlovarském kraji poskytuje rybník v Děpoltovicích, který leží v příjemném prostředí lesa na okraji chatové oblasti asi 7 km severně od Karlových Varů. Pláže jsou upravené – písčité a travnaté. Občerstvit se dá v místní restauraci, která je od rybníka vzdálená zhruba 300 metrů.

Komáří rybník, Krásno na Sokolovsku

Uprostřed Slavkovského lesa se nachází Komáří rybník, který je oblíbeným místem ke koupání a který byl vyhlášen díky unikátní krajině a výskytu vážek běloústých přírodní rezervací. Voda, jež je místy zbarvená rašelinou, nadchne svou průzračností.

Mýtský rybník, Prameny na Chebsku

Mýtský rybník se řadí k nejhezčím z místních lesních rybníků. Voda v něm je čirá a osvěžující. Dá se
k němu dostat pěšky od parkoviště vzdáleného asi 20 minut chůze, nebo je možné použít cyklistickou stezku.

Bílá voda u Chodova

Bílá voda, která se nalézá severně od Chodova, je uměle vytvořená rekreační vodní plocha. Svůj název získalo přírodní koupaliště zřejmě podle odstínu vody, jež byla v době vzniku nádrže zakalena do bíla vlivem kaolinových zbytků v půdě. Pláž je písčitá a má pozvolný vstup do vody.

Zatopený kaolínový důl Jimlíkov

Nedaleko vesničky Jimlíkov leží oblíbené místo na letní koupačky, jímž je bývalý lom na kaolin. Láká nádherně čistou vodou, možností čvachtat se v kaolinu a velikou pískovou dunou. Koupat se zde je ovšem na vlastní nebezpečí.

Vodní nádrž Lesík U Nejdku

Vodní nádrž Lesík s travnatými plážemi je možné najít ve stejnojmenné obci, ležící 3 km od Nejdku na Karlovarsku. U přírodního koupaliště je kemp se zázemím a občerstvením.

Přírodní koupaliště Šindelová

V obci Šindelová mezi Nejdkem a Kraslicemi najdete další přírodní koupaliště – rybník Tajch, který slouží veřejnosti ke koupání. Nedaleko jeho travnatých pláží najdete i restauraci a můžete využít beach volejbalový kurt. Přímo u rybníka je také kemp se zázemím v podobě WC a sprch.

Příměstská přírodní koupaliště

Koupaliště Rolava

Koupaliště v meandru řeky Rolavy je zasazeno přímo v městské čtvrti Karlových Varů Rybáře. Přírodní nádrž o rozloze deseti hektarů láká na písčité a travnaté pláže s pozvolným vstupem do vody. Areál také nabízí široké možnosti sportování, například okruh pro cyklisty a in-line bruslaře. Děti určitě vyzkouší skluzavky, pískoviště, tobogán a nejrůznější prolézačky a houpačky. Dospělí najdou vyžití při jízdě na čtyřproudové klouzačce, na horolezecké stěně nebo při hraní petanque. Travnatá plocha je prostorem pro míčové hry.

Přírodní koupaliště Lido u Mariánských Lázní

Koupaliště je situováno do nádherné přírodní scenérie uprostřed lesů dva kilometry od centra Mariánských Lázní. Kromě písčité a travnaté pláže je zde půjčovna loděk, šlapadel a badmintonu, stolní tenis, nohejbalové a volejbalové hřiště, kurty pro plážový volejbal, lehátka, kiosek s občerstvením, kabinky a sprchy. V areálu se lze i ubytovat ve dvou, tří a čtyřlůžkových chatkách.

Jezero Michal

Koupališti Michal se hlavně kvůli více jak 500 metrů dlouhé pískové pláži říká Sokolovské moře. Tento moderní vodní areál s mnoha atrakcemi leží u Sokolova nedaleko silnice Karlovy Vary – Cheb. Kromě pláže si návštěvníci užijí zajímavé atrakce pro děti i dospělé. Za zmínku stojí obří tobogán, sportovní možnosti, skvělé zázemí, občerstvení, ale především čistá voda.

Novorolský rybník

Ti, kteří nemají v lásce narvané pláže a oželí různé atrakce, najdou zcela jistě vyžití v přírodním koupališti, které se nachází v blízkosti města Nová Role. Jsou zde výborné podmínky pro rybaření či paddleboarding a okolí vybízí k cykloturistice či pěším výletům.

Betlémský rybník u Teplé

V hezkém prostředí nedaleko kláštera Teplá je možné se osvěžit v přírodním koupališti Betlém. Okolí rybníka je vhodné jak pro pěší turistiku, tak pro cykloturistiku. Pobyt zde nemusí končit pouhým povalováním se u vody, ale je možné si vyzkoušet windsurfing a zahrát třeba volejbal na písčité pláži. Pro děti je zde přichystáno dětské hřiště. Pro příznivce nudismu je k dispozici část pláže.

Koupaliště Žlutice

Koupaliště ve volné přírodě v příjemném prostředí lesa je vzdálené od města Žlutic přibližně jeden kilometr. Vstup do koupaliště je pozvolný jen z jedné strany, pláže jsou však travnaté a upravené.
K dispozici je dětský bazének a možnost občerstvení.

Městská koupaliště

Městské koupaliště Ostrov

V podkrušnohorském Ostrově bylo nedávno zrekonstruováno venkovní koupaliště s velkým a malým bazénem, brouzdalištěm, dětskou skluzavkou a tobogánem. V plaveckém bazénu i brouzdališti je voda přihřívána, takže má příjemnou teplotu. K areálu patří také šatny, bezpečné úložné prostory, WC, občerstvení a beach volejbalové hřiště.

Aquaforum Františkovy lázně

Aquaforum ve Františkových lázních je největší a pravděpodobně i nejkrásnější akvapark na západě Čech. Návštěvníci zde naleznou zábavu i odpočinek celkem ve čtyřech vnitřních a třech venkovních bazénech s vodními atrakcemi. Jsou tu bazény s minimální teplotou vody 28°C, požitky přináší vodní stěnová masáž, vzduchové masážní lavice, vzduchová perlička, vřídla nebo třeba sauna. Pro malé děti je určeno dětské venkovní hřiště a bazén se skluzavkou, starší se vyblbnou na tobogánu. Sportovci si mohou zahrát venkovní beach volejbal. A samozřejmě nechybí možnost občerstvit se ve Snack-baru nebo v restauraci.

Bazénové centrum Karlovy Vary

Bazénové centrum je vybaveno spoustou atrakcí, které potěší malé i velké návštěvníky, kteří ho naleznou v Karlových Varech vedle Multifunkční KV Areny. Bazén o délce 25 metrů má šest plaveckých drah a relaxační zónu, kde jsou nainstalovány vířivky, protiproudy a masážní hlavice. Je tu také whirlpool, tobogán, odpočinková zóna s lehátky a parní i suchá sauna se sprchami, odpočívárnou a ledovým bazénkem. Nezapomněli zde ani na děti. Ty mohou řádit v dětském výukovém bazénku s vodními atrakcemi.

Městské koupaliště Sokolov

Nedávno zrekonstruované městské koupaliště v Sokolově nabízí svým návštěvníkům 25m bazén
s plaveckými drahami, relaxačními masážními lůžky, tryskami, dvojskluzavkou a dalšími atrakcemi. Pro nejmenší je zde malý bazén s hloubkou od 10 do 40 cm, s tryskajícím hříbkem a malou skluzavkou. Kolem bazénů jsou rozmístěny nové sprchy a toalety, k dalším lákadlům se řadí aquazorbing, beach volleyball, minisquash, ping pong a občerstvení.

Městské koupaliště Aš

Prakticky v centru města Aš je umístěn krytý bazén a venkovní koupaliště, které v horkých dnech skýtá obyvatelům města toužebné osvěžení. Na prostorné zahradě s udržovaným trávníkem poskytují stín vzrostlé stromy. Na návštěvníky tu čekají tři venkovní bazény, divoká řeka, převlékárny, toalety, sprchy a kiosek.

Zdroj: https://zivykraj.cz/

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.