13. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Sníh ráno zkomplikoval dopravu na Liberecku či Chomutovsku, hlavně kamionům

REKLAMA

Praha – Sněžení dnes v některých regionech zkomplikovalo dopravu, problémy měly hlavně nákladní automobily. Silničáři v Libereckém kraji od 09:00 uzavřeli pro kamiony nad šest tun silnici třetí třídy z Mníšku do Raspenavy přes Oldřichovské sedlo, kde se nesolí. Zákaz vjezdu bude vzhledem k předpovědi počasí platit nejméně do soboty. Silnici I/7 z Chomutova k hraničnímu přechodu Hora Sv. Šebestiána už kamiony zablokovaly. Kvůli sněhu na vozovce stojí v kopci a nemohou jet dál.

Řidiči kamionů na Liberecku musejí směrem na Raspenavu a Hejnice po silnici I/13 přes Frýdlant, která se udržuje chemicky. Na Oldřichovském sedle se vrstva nového sněhu rychle uklouzává a hrozí, že by tam nákladní auta zůstala stát a komunikaci by zcela zablokovala. V Libereckém kraji nasněžilo a stále se objevují sněhové přeháňky, hlavně v oblasti Jizerských hor a Krkonoš. Silničáři doporučují zvýšenou opatrnost hlavně ve vyšších polohách, i na hlavních tazích tam mohou ležet zbytky sněhu. Problémy mohou mít řidiči nákladních aut ve stoupáních.

Opatrní by měli být řidiči kamionů také na silnici I/10 z Tanvaldu na Harrachov, kde leží vrstva sněhu a stále sněží. Frekventovaná trasa vede chráněnou oblastí a silničáři tam nemohou solit, jak by chtěli. Silnice ale zatím zůstává i pro nákladní dopravu průjezdná, vzhledem k malému množství sněhu se ji daří udržet sjízdnou.

Úsek k hraničnímu přechodu Hora Sv. Šebestiána před Německem bývá problematický. V posledních letech tam několikrát vznikaly kolony kamionů poté, co nasněžilo. Většinou se pak musí silnice uzavřít pro vozidla nad 3,5 tuny.

Na slabou vrstvu sněhu nebo jeho zbytky mohou řidiči narazit na silnicích v Krkonoších a v Orlických horách v Královéhradeckém kraji. Hlavní silniční tahy v kraji byly dnes ráno bez sněhu a po chemickém ošetření většinou vlhké. Na Vsetínsku byly ráno vozovky vlhké a sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Při poklesu teplot se na nich místy může tvořit námraza. Ostatní silnice ve Zlínském kraji byly sjízdné bez omezení.

zdroj:ČTK

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.