30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Vytřídají megapodvod ODS megadluhy ANO?

REKLAMA

Sněmovna po dlouhé a bouřlivé diskusi schválila Babišův štědrý návrh na zrušení superhrubé mzdy. Mzdy se budou danit jen 15procentní daní, místo dosavadních zhruba 20 procenty.

Lidé s průměrnou hrubou mzdou okolo 35 tisíc korun by za nových podmínek od ledna získali navíc zhruba 2 500 korun.
Ke snížení zdanění mezd dochází v době bezprecedentní ekonomické krize způsobené pandemií koronaviru, kdy vláda počítá s největším schodkem státního rozpočtu v historii samostatného Česka. Letošní schodek státního rozpočtu bude dosahovat astronomického půl bilionu korun a příští rok minimálně 320 miliard.
 Celkový zásah do veřejných financí tak ministryně financí Alena Schillerová vyčíslila na 130 miliard korun. Výpadek příjmů bude 87 miliard pro státní, 31 pro obecní, 12 krajské rozpočty. Tyto peníze již nebudou k dispozici. Obce, kraje i stát budou muset příjmy najít, zadlužit se,  nebo seškrtat rozpočty.

Opatření na voliče dopadne se zpožděním jednoho roku, možná hnutí ANO počítá s tím, že voliči příští rok budou spokojení z daňové úlevy, jejíž dopady se promítnou až v následujícím roce po volbách, uvedl politický analytik Lukáš Jelínek.

Mnohým starostům i hejtmanům Babišův návrh hodně zavařil, protože rozpočty na další rok již mají připravené a dokonce roku je musí mít schválené zastupitelstvy, jinak padnou do rozpočtového provizoria.

Nejdražší položkou veřejných rozpočtů jsou přitom úředníci, kterých za Babiše významně přibylo.

Kvůli inflaci zdraží jídlo, zboží, byty i nájmy, tvrdí investor a bývalý šéf Komerční banky.

Ještě nedávno o superhrubé mzdě Babiš veřejně mluvil jako o megapodvodu ODS na voliče a zničení Českého hospodářství, které postavil na nohy. Vše se odehrálo mimo jiné také v pořadu Václava Moravce na ČT.


zdroj:ČT


Jiný názor:

[huge_it_video_player id=“57″]

zdroj:facebook

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.