Česko posílí ochranu hranic s Rakouskem a Německem

REKLAMA

Česká republika již přistoupí k větší ochraně hranic s Rakouskem a Německem. Ve středu to na jednání vlády oznámil ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Opatření zavede česká republika kvůli reálné obavě, že by k nám mohli ze sousedních států přicházet uprchlíci, především ti, kteří v Německu nebo Rakousku neuspěli s žádostí o azyl.

„K tomu, abychom zaváděli plošné kontroly na hraničních přechodech a obtěžovali občany, kteří se vrací z Německa nebo Rakouska, zatím není důvod,“ uvedl ministr mediím.

,,Říkali jsme to celou dobu, že ve vlně migrantů mohou být psychopati, blázni, teroristé, pedofilové.” konstatoval Milan Chovanec (ČSSD), ministr vnitra.

Po sériích útoků, které zmítají celou Evropou, která otevřela bez prověření celou svou náruč téměř komukoliv, kdo se prohlásil za uprchlíka není divu, že ČR musí začít chránit své občany, protože poslední události v Evropě nejsou vůbec přesvědčivé o mírumilovnosti, porozumění a toleranci nových obyvatel, kterým se Evropa snažila nabídnout útěchu a pomoc.

Poslední informace, hovoří o zvýšeném nebezpečí výskytu trestné činnosti vůči životu bezbranných lidí, na kterou nejsou obyvatele tohoto společenství ani zvyklí, ale ani připraveni. O připravenosti individuální ochrany proti bezcitným psychopatům, bláznům, teroristům  a pedofilům je nutné zaujmout nekompromisní stanovisko rámci občanské bdělosti, především v okolí hranic s Německem a Rakouskem. Tato slova zaznívají často i z úst bývalých policistů, kteří apelují na individuální připravenost každého jedince a počítáním s riziky stále se měnící se bezpečnostní situace v okolí ČR.

autor:Redakce

číst další právy…