13. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Telefon na Babiše moc nefunguje

REKLAMA

Není to tak dávno, kdy politický marketing slavil oblouznění voličů novými metodami a hitem byli VIP elitáři, kteří se chlubili tím, že mají ten telefon na Babiše.

Němci ruší pobyty a odjíždějí. Lázně to může dorazit, ale hejtman Petr Kubis se snaží krizi odvrátit, vše řeší i na vládní úrovni.

Politici se podle svých slov se prý pokouší zvrátit zařazení České republiky Německem mezi rizikové země.  Ale to, že vše řeší stejní partajníci, kteří  rozvolnili opatření proti šíření nákazy covid-19 už profi-novináři v novinách svých politických majitelů nepíší.
Hejtman Kubis  žádá premiéra Andreje Babiše i ministra zahraničí Tomáše Petříčka, ale  lázeňští hosté z Německa úprkem z Česka odjíždějí. Ruší se objednané pobyty, a lázeňské procedury v celém Karlovarském kraji. Po jarním propadu, kdy politici nalili milióny do soukromého byznysu bohatých hoteliérů se mohou opět velmi rychle dostat do hluboké krize a požadovat na své podnikání další peníze z kapes daňových poplatníků, nebo propustí lacinou pracovní sílu na dlažbu a své paláce uzavřou. Za roky hojnosti má každý dobrý hospodář pár miliónů  Euro v rezervě.

Ale telefon na Babiše asi už fungovat jako před volbami nebude, protože po zpackaných populistických rozvolňovacích akcích se musel narychlo vrátit Prymula, aby jako ministr zdravotnictví nastolil normální a racionální řešení epidemiologické situace, která se Vojtěchovi rozsypala pod rukama s mediálním populismem Babišových marketérů.

Masivní prezentace Anopolitiků, kteří zachraňují občany za jejich peníze je obrazem současné politické kultury. Přitom by úplně stačilo udělat to, co je potřeba bez mediálního humbuku o tom, jak bude líp. To už nefunguje.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.