Kraj chce personální auidity

REKLAMA

Karlovarský kraj –  Na  úřadu Karlovarského kraje je zaměstnáno okolo 362 úředníků a obslužného personálu. Jak jsou zaměstnanci v práci efektivní, vytížení, nebo i zavalení administrativou má odpovědět nově chystaný personální audit nejen na krajském úřadě,  ale auditovat se bude také ve vybraných příspěvkových organizacích, které kraj spravuje.

Zaměstnancům, kterým se práce neúměrně nakupila může audit pomoci, protože vytvořením  tzv. administrativního balíčku chce hejtmanka zrevidovat zbytečnou, nebo duplicitní práci, kterou úředníci udělají, aby splnili požadavky legislativy.

Existují místa, kde by se přetíženým úředníkům mohlo ulevit, ale může dojít i k situacím, že některá místa naopak budou auditory zrušena.

Asi jeden z příkladů kde personální audit zamíchal kartami je Ústecký kraj. Personální audit pro Krajský úřad v Ústí nad Labem překvapil  nejen vedení, ale také cca sedmdesát úředníků, kteří byli nadbyteční.

„Podobný audit se na krajském úřadě dělal před mnoha lety a my potřebujeme získat podrobný obraz o úřadu. Zároveň také reagujeme na požadavky jednotlivých odborů, které na nesoulad v pracovních povinnostech poukazují,“ uvedla  hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová (ANO).

Ještě před tím, než zasednou auditoři, kteří nahlédnou do časového snímku pracovní doby úředníků, bude nejspíš zorganizováno otevřené a transparentní  výběrové řízení, které bude zárukou toho, že na kraj přijdou auditoři s nejlepší nabídkou a kvalifikací.

 

[carousel_slide id=’9109′]