25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Tříkrálová sbírka se přesouvá do online prostoru

REKLAMA

Protože koledníci kvůli opatřením spojeným s 5. stupněm PES nemohou do ulic, bude letošní Tříkrálová sbírka probíhat ONLINE. Koleduje se na oficiálním webu sbírky www.trikralovasbirka.cz a organizátoři v jednotlivých obcích také domlouvají veřejná místa pro umístění kasiček. S informováním spoluobčanů jim pomohou například obecní rozhlasy nebo roznos letáčků. Charita také zvýšila aktivitu na sociálních sítích a webových stránkách místních organizací. Tříkrálová sbírka pořádaná na pomoc lidem v nouzi a podporu charitních sociálních služeb a projektů se letos výjimečně koná v prodlouženém termínu od 1. do 24. ledna.

Organizátoři dvacátého prvního ročníku největší české sbírky, jejímž pořadatelem je Charita Česká republika, měli už od podzimu připraveny scénáře pro koledování při různě přísných bezpečnostních opatřeních. V aktuální situaci však veškeré osobní koledování není možné. I na tento scénář se ale Charitě podařilo s předstihem připravit – díky online kasičce umístěné na oficiálním webu sbírky www.trikralovasbirka.cz můžete po zhlédnutí kolednického videa přispět na pomoc lidem v nouzi nejblíže vašeho bydliště, a to zadáním poštovního směrovacího čísla, názvu obce nebo názvu nejbližší charity. Na webu je možné přijmout i požehnání od otce Suchára z farnosti v Neratově. Další možnosti přispění do Tříkrálové sbírky, včetně bankovního převodu z účtu nebo složenky na Sbírkový účet, jsou podrobně popsány například na webu Diecézní charity Plzeň (ZDE).

V menší míře budou na veřejně přístupných místech obcí umístěny také statické kasičky označené charitním logem, místní charity o nich budou informovat za pomoci obecních úřadů, letáčků, ale také svých webů nebo sociálních sítí. Kasičky budou umístěny nejčastěji v kostelích, po domluvě také třeba v lékárnách, květinářstvích či obchodech s potravinami. Věřící se s nimi setkají při některých bohoslužbách. Jedna z kasiček je pro případné dárce přístupná na ředitelství Diecézní charity Plzeň (Hlavanova 16, Plzeň 2-Slovany) ve všedních dnech mezi 8. a 17. hodinou.

Příjemné chvíle s Tříkrálovou sbírkou můžete strávit při Tříkrálovém koncertě, který bude přenášen 10. ledna od 18 hodin na ČT1. V jeho průběhu nebo i kdykoli jindy můžete do Tříkrálové sbírky přispívat formou jednorázové nebo trvalé DMS na tel. číslo 87 777 ve tvaru:

  • · DMS KOLEDA 30 nebo DMS TRV KOLEDA 30
  • · DMS KOLEDA 60 nebo DMS TRV KOLEDA 60
  • · DMS KOLEDA 90 nebo DMS TRV KOLEDA 90

 

Česká televize do vysílání koncertu zakomponuje také reportáž ze Sociálně terapeutických dílen sv. Josefa a Domova sv. Vavřince, které pro lidi s handicapem provozuje Diecézní charita Plzeň na Domažlicku. Koncertem provází Martina Kociánová a Jan Čenský, účinkují Alena Antalová, Michal Hrůza a KAPELA HRŮZY, Pokáč a VOXEL & Spol.

Tříkrálová sbírka je důležitým zdrojem pomoci lidem v nouzi. Podpořeni tak mohou být jak potřební přímo ve farnostech (často to bývají děti z chudých poměrů nebo děti handicapované), tak sociální služby charit, jako jsou například domovy pro matky s dětmi v tísni, azylové domy pro jednotlivce i rodiny, charitní domovy pro seniory, stacionáře pro handicapované či nemocné Alzheimerovou chorobou, ale také ošetřovatelské a jiné terénní služby pro lidi v obtížné životní situaci. V Diecézi plzeňské, rozkládající se na území Plzeňského a Karlovarského kraje, bylo před Tříkrálovou sbírkou schváleno téměř 60 záměrů takové pomoci.

Děkujeme za dlouhodobou přízeň veřejnosti i v nepříznivé době a věříme, že příští rok bude Tříkrálová sbírka zase ve znamení osobního koledování, vzájemné blízkosti koledníků i dárců, zpěvu koled a žehnání domů svěcenou křídou.

„Děkuji za dvacet jedna let společné cesty a vzájemnou přízeň a podporu služeb Charity na území Plzeňského a Karlovarského kraje při Tříkrálové sbírce. Za dvacet sedm let naší služby, také s vaší podporou, se povedlo toho udělat pro dobro lidí od narození do narození pro věčnost hodně. Jsem tomu velmi rád, přeji vám hodně zdraví a osobní spokojenosti a prosím, neopusťte Charitu ani nyní při sbírce, která je trochu jinak. Vše dobré pro rok 2021,“ vzkazuje spoluobčanům ředitel Diecézní charity Plzeň Jiří Lodr.

zdroj:Diecézní charita Plzeň

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.