25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Promítání v letním kině při MFF bylo opět propadákem

KVListy

REKLAMA

Po té co město Karlovy Vary každoročně pumpuje z nostalgie do letního kina miliony a pořádá zde při MFF  dotovaný večer města se jeví jeho další provoz jako totální propadák. Na večeru města ale bylo plno, pozvané byly všechny společnosti města, jejich rodinní příslušníci a proběhla i masivní kampaň, však  filmová projekce totálně opět propadla.

Na promítání, kde v minulosti pravidelně chodilo i přes dvatisíce návštěvníků MFF přišlo z bídou jen několik stovek nadšenců, kteří se rozhodli sledovat filmy pod širým nebem. Většina fanoušků filmu využila v centru města kinosály, které jsou při ruce a ve středu dění MFF, za město do lesa bez kapacitního parkoviště, mimo společenské dění a běžnou infrastrukturu se téměř do nikomu jako již tradičně nechtělo.

Přitom zastupitel Fujdiar (Ocojimjde), který se před téměř šesti let pasoval do role ,,obnovitele letního kina“ zde utratil z rozpočtu města miliony, ale funkcionalistická stavba otců soudruhů skutečně dosluhuje i přes udržovací práce. Pokud kino není v provozu, tak chátrá a diváci pořád nikde.

Krátce před festivalem spadlo nekvalitně nalepené stavební lepidlo s perlinkou na dřevotřískovém podkladu, které se dělalo svépomocí právě za Fujdiara a říkalo se tomu plátno.

Město zajistilo rychlé očištění stavebního odpadu a následoval jednoduchý nátěr, stejný jako se historicky vždy dělal, protože je snadno obnovitelný, uvedl pamětník, který v letním kině dříve pracoval. Aby mohla při festivalu projekce v letním kině nerušeně probíhat muselo město jednat rychle a vše se nakonec povedlo a stihlo.

Ale ani nová sněhově bílá plocha nepřilákala hosty na promítání, byl to zkrátka další propadák v řadě po dobu několika let. Letní kino polyká miliony dál, ale krom tučně dotovaného večera města a jedné, až dvou hudebních produkcích do roka se zde nic prakticky nekoná. Zájem nemají ani soukromé produkce, ani produkce MFF k vůli niž původně letní kino vzniklo. Ani zájem o dotované akce není, návštěvnost je prakticky nulová a prodělečný provoz město jen dotuje ze svého rozpočtu v podobě údržby, revizí, sekání trávy a drobných oprav, kterých stále rok od roku přibívá.

Město bude muset řešit co bude s letním kinem dál, buď bude pokračovat v nehospodárném investování do přežité zábavy minulého tisíciletí o níž už téměř nikdo nestojí, nebo bude muset rozhodnout co dál s areálem, do kterého se nikdo už léta nehrne, krom hrstky nadšenců včele s Fujdiarem.

Petice, kterou Fujdiar s kamarády před volbami shromáždil už asi není aktuální, ani tisíce podepsaných respondentů prostě do letního kina nechodí a hrstka nadšenců s nostalgií prodělečný provoz nezaplatí.

Na zastupitelstvu sklízí od kolegů Fujdiara, Homolky a potížisty Kotka vedení města kritiku, ale když věčný stěžovatel, zastupitel Homolka dostal za úkol příští rok udělat v letním kině jednu komerční akci, tak se začal hned vymlouvat a Kotek se celou situaci snažil zachránit vylouděním příspěvku ve výši dvěstě tisíc korun, ale zastupitelé mu na komerční akci samozřejmě žádnou dotaci neposkytli, tak se snad  kritici příští rok předvedou.

autor:KH

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.