13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Turistika – Jenišov směr Stará Role

REKLAMA

20. října 2022 se sedm turistek sešlo na Tržnici u autobusové zastávky č. 1. S ostatními měly sraz až u Globusu.

Během cesty na zastávkách nastupovaly další turistky.  Autobus dojel na konečnou, kde všechny vystoupily. Na konečné zastávce Globus zjistily, že je jich dvanáct.  Tradičně se společně vyfotily a vydaly se směrem Jenišov.

Ještě byla ranní jinovatka na trávě. Šly ulicemi Pampelišková, Jetelová a Ocúnová. Vydaly se směrem cestou Pod Rybníkem. U prvního přístřešku se nasvačily.

Po svačince pokračovaly lesní cestou, až došly ke stavení. Je to vodní mlýn, který si vyrábí vlastní elektřinu.  Před několika lety šly kolem turistky  a měly štěstí na majitele, který je provedl stavením.

Tenkrát se dozvěděly, že tato elektrárna pohání keramickou pec, ve které majitelova manželka vytváří drobnou keramiku.

Všimly si, že po těch letech přibyly na střeše solární panely.

Dále pokračovaly přes obec Počerny. Počerny jsou vzdáleny asi čtyři kilometry  západně od Karlových Varů. Zde žije asi dvě stě obyvatel.

Polní a lesní cestou došly do Staré Role. Sluníčko jim na cestu občas vysvitlo. Foukal studený vítr. Došly do Staré Role a tradičně si zašly na kafíčko do známé cukrárny Ondra, která sídlí ve Staré Roli. U kafíčka vyprávěla jedna turistka, jak se učila s chytrým telefonem. Všechny rozesmála se svojí historkou. Po dobrém kafíčku a zákusku se rozjely ke svým domovům.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.