25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Krajská opozice kritizuje další plýtvání penězi

REKLAMA
(Karlovy Vary, 25.10.2022) – Vedení Karlovarského kraje podepsalo memorandum o spolupráci s ministerstvem školství. Jeho obsahem je pomoc ředitelům základních škol a mateřských školek s nadměrnou administrativou. Pomáhat jim mají speciálně vyškolení metodičtí pracovníci, kteří zatím budou působit pouze v Karlovarském kraji.
„Je jistě skvělé, že by se ředitelům škol a školek mohlo ulevit od administrativní zátěže, méně skvělá je už ale skutečnost, že vznik a chod metodických týmů bude hradit Karlovarský kraj ze svého rozpočtu,“ upozorňuje krajský opoziční zastupitel a předseda kontrolního výboru Martin Hurajčík (ANO).
Jeho opoziční kolegyně a poslankyně parlamentu Jana Mračková Vildumetzová namítá, že každý pilotní projekt je většinou hrazen z dotací nebo z peněz toho, kdo si chce jeho aplikaci vyzkoušet nebo otestovat.
„Mám pocit, že administrativu vyžaduje ministerstvo školství a proto si myslím, že by také mělo celý pilotní projekt hradit ze svého rozpočtu. Absolutně nechápu, proč hejtman opětovně rozhazuje krajskými penězi,“ říká poslankyně.
Podle opozice je absolutně nepochopitelné, že se vedení Karlovarského kraje zavazuje k úhradám pilotního projektu, který si potřebuje otestovat ministerstvo školství. Krajští opoziční zastupitelé poukazují na politickou provázanost ministra školství a hejtmana, ti se oba hlásí ke stejnému politickému hnutí.
„Je to stále stejná písnička. Prostě kamarádům a spolustraníkům posílá vedení Karlovarského kraje peníze, ať je to na cokoliv, a ať to má logiku nebo ne. Hejtman zdědil hodně tučný účet, a tak z něj ukrajuje a ukrajuje a chová se, jako by byla krajská pokladna bezedná,“ doplňuje další opoziční zastupitelka a členka finančního výboru Gabriela Dostalová (ANO) s tím, že opozice rozhodně nechce kritizovat pilotní projekty a snahu pomoci ředitelům škol a školek.
Opozice kritizuje jen nehospodárný přístup hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka (STAN/ KOA) a celého politicky nesourodého vládnoucího slepence, který od převzetí funkcí rozhazuje krajské peníze, nešetří a chová se jako by se kraji, České republice i celé Evropě ekonomicky dařilo, nebyla žádná hospodářská a energetická krize, nebyla válka a byla minimální inflace.
„Stačí se podívat na rekonstrukci Císařských Lázní, kde z původních 850 milionů korun kraj zaplatí téměř 1,6 miliardy korun. Stačí připomenout miliony nalité do další destinační agentury, podivně vybrané strategické projekty transformace regionu, různé individuální dotace spřízněným starostům a podnikajícím kamarádům a další projekty, které jsou v dnešní ekonomicky nestabilní době plýtváním krajskými penězi. A na tento přístup špatného hospodáře v osobě hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka budeme poukazovat neustále a neustále ho budeme vybízet k tomu, aby šetřil,“ dodal opoziční zastupitel a člen kontrolního výboru Jan Vrba (ANO).

KOMENTÁŘ REDAKCE
Po osmi létech Kulhánka v Karlových Varech je město ekonomicky zcela zdecimováno. Nekoncepční utrácení, které Kulhánek realizoval v Karlových Varech, pokračuje  dál na Karlovarském kraji podle stejného scénáře. Veškeré volné peníze se utápějí jako na běžícím pásu v neinvestičních projektech pod závojem vznešených názvů. Výsledkem Kulhánkovo utrácení nikdy v minulosti nebyla investice, která by se vrátila nebo snad zaplatila a dál přinášela ekonomický prospěch, ale naopak se většinou náklady více a více navyšovaly.

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.