25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Turistky navštívily Loket

REKLAMA

Ve středu se sešlo opět na dolním nádraží u autobusové zastávky číslo 4  devatenáct turistek. Tentokrát měly cestu do Lokte.

V Lokti šly do kulturního domu Dvorana na prohlídku nově zrekonstruované budovy. V budově, kde se pořádají různé kulturní akce, se pohodlně posadily.

Paní ředitelka Michaela Matuchová jim vyprávěla o historii této budovy a děvčata zhlédla krátký film, který dokumentoval průběh celé rekonstrukce.

Tato budova byla postavena v roce 1895 se zařízeným společenským sálem. Původně tato budova sloužila pro výuku žáků. V devadesátých letech byla budova prodána do soukromých rukou. Majitele se zde často střídali a budova velmi chátrala. Od roku 2002 je zpět majetkem města. Kulturní památkou se stala v roce 2015.

Po několika etapách od roku 2016 až do roku 2021 probíhala rekonstrukce této budovy. Dnes se tu organizují různé společenské a vzdělávací akce.

Po pěkné přednášce se turistky odebraly na loketskou lesní cestu. Nad městem jsou tři zajímavé výhledy na Loket. Je to krásná procházka lesem. Než vyjdete ke každé vyhlídce, tak si můžete přečíst naučnou tabuli. Na první tabuli si přečtete, jak se chovat v lese. Na další je napsáno o suchu a kůrovci. Při cestě si můžete všimnout památní desky, která je věnována vzpomínce na vědce, historika a archeologa

PhDr. Antona Gnirse (18.1.1873 – 10.12.1933) a na jeho dceru – historičku a neúnavnou propagátorku města Loket PhDr. Annu Gnirs (10.4.1918 – 20.3.1998).

Na poslední třetí tabuli se dočtete, čím je les pro lidi důležitý. Je to asi dvoukilometrová cesta. Počasí jim přálo. Bylo krásně slunečno. Došly zpět na náměstí do Lokte, tam si zašly tradičně na kávičku a zákusek. Po nádherné sladké tečte se odebraly na autobus a odjely s pěkným zážitkem zpět do Karlových Varů.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.