25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

V kamionu na Sokolovsku našli 11 migrantů, prozradila je tlukoucí srdce

zdroj:Policie

REKLAMA

Jedenáct nelegálních migrantů převážel kamion, který zastavila ve čtvrtek cizinecká policie na dálnici D6 u Sokolova. Policisté migranty odhalili s pomocí speciálního přístroje k hledání lidí na základě tlukotu srdce.

Zahraniční kamion s nelegálními migranty zastavila karlovarská cizinecká v rámci kontrol ve čtvrtek krátce před půlnocí u někdejšího Transmotelu u Sokolova.

„Policisté mimo jiné použili jako při každé obdobné kontrole takzvaný heartbeat detektor. Jedná se o přístroj, díky němuž se dá zjistit, zda se ve vozidle neukrývá osoba,“ uvedla mluvčí karlovarské krajské policie Zuzana Týřová.

„Po připojení diod na návěs se prostřednictvím detektoru snímá srdeční tep na základě tlukotu srdce. Ten v tomto případě potvrdil uvnitř vozidla v nákladovém prostoru srdeční činnost několika osob,“ pokračovala mluvčí.

Uvnitř se podle ní nacházelo celkem 11 nelegálně převážených cizinců věku mezi 16 a 36 lety. Všichni cizinci byli převezeni na policejní oddělení.

„Řidič i jeho spolujezdec byli zadrženi. Kriminalisté s oběma muži ve věku 38 a 42 let zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice,“ konstatovala policejní mluvčí.

Podle informací Práva se jednalo o cizince z Bangladéše, Somálska a nejvíce jich bylo z Afghánistánu. Kamion, v kterém se ukrývali, má rumunské státní poznávací značky.

zdroj:Právo

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.