V lednu má vzniknout příspěvková organizace KV Arena

REKLAMA

Primátor Kulhánek (KOA) má výhrady i k práci jednatele Vladimíra Kvasničky a k některým jeho manažerským rozhodnutím. Valná hromada KV Areny se sejde po té co obdrží zprávu dozorčí rady KV areny, která jí má předložit do konce roku.

Hala potřebuje po sedmi letech provozu opravy a modernizaci zastaralého zařízení. Záruky už uplatnit  město nemůže, ty jsou prošlé. Některé opravy provádí  KV Arena na základě mandátní smlouvy, část hradí město samo. Na posledním jednání  zastupitelstva na opravy město uvolnilo 3,5 milionu korun.

V poslední době zkomplikoval chod KV Areny výpadek turniketů při hokejovém utkání.

Za loňský rok vykázala KV Arena pod vedením jednatele Kvasničky (Volní zastupitelé) zatím historicky nejvyšší ztrátu 8,7 milionu korun. Obchodní náplň společnosti KV Arena se po novém roce změní, více bude o majetkovou podstatu pečovat nově připravovaná příspěvková organizace v čele s novým ředitelem, který projde výběrovým řízením. Radní si myslí, že tato změna pomůže ztrátu snížit, ale město bude mít především o hospodaření lepší přehled.

Kvasnička byl zvolen do zastupitelstva za hnutí ANO a následně po odchodu všech zastupitelů z hnutí  založili klub pod názvem ,,Volní zastupitelé.”