22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

S Piráty F Air létat nejspíš nad Vary bude líp

KVL fotokoláž

REKLAMA

S myšlenkou zřídit v Karlových Varech školu uvedla do médií  místní rodačka a hejtmanka Jana Vildumetzová Mračková (ANO), že smlouvu s  F Air bez souhlasu města nikdy nepodepíše, ale vše se asi chystá potichu dál a tlak mocných politiků sílí. Promítá se spolupráce Pirátů v krajské politice pro lidi bez lidí pod vedením náměstka pro dopravu Hurajčíka (ANO) do přímého ovlivňování dění ve městě Karlovy Vary nebo je vše stále transparentní jako pirátský účet pro voliče.

Je to jedinečná příležitost, jak do našeho regionu přivést mezinárodní školu, vytvořit nová pracovní místa a zároveň oživit provoz na letišti v Karlových Varech, pro které to bude mít nezanedbatelný finanční přínos. Díky tomu na sebe karlovarský region také přitáhne pozornost leteckých společností,“ uvedl náměstek hejtmanky Martin Hurajčík aniž by tušil co vše svým výrokem způsobí.

Lavírování a zříkání se odpovědnosti. Nevyslovení jasného názoru na věc, jak bývá v poslední době častým zvykem u Pirátů v Kalových Varech, kteří slibovali jasné názory a jasnou politiku. Jak ale budou hlasovat Piráti v zastupitelstvu Kraje a města se občané nedozví.

Vše nasvědčuje tomu , že šéf Pirátů, by asi na karlovarské populistické politikaření svých plavčíků  hrdý moc nebyl.

,,PÁNI DIKTAFÓNI“

,,V pondělí 14. ledna proběhla další prezentace záměru zřízení pobočky letecké školy F Air na letišti Karlovy Vary, kde došlo k upřesnění průběhu výcviku. Předpokládá se start v květnu 2019 se 30ti studenty a dalších 30 na podzim. Celková délka výcviku je 14 měsíců. Za zdůraznění stojí především časový rozsah cvičných letů – v pracovních dnech 7:00 až 22:00, v sobotu 9:00 až 19:00. Neděle a státní svátky bez letů. Novou informací je také to, že plánovaná rekonstrukce administrativních prostor zatím nebude realizována a letecká škola využije prostory uvolněné policií, která se přesouvá z hlavní haly do zrekonstruované části sousední budovy. Nebude se prozatím stavět ani plánovaný nový hangár. Pro kraj to tedy momentálně znamená nulové náklady jak provozní, tak investiční. Pokud by v budoucnu mělo dojít k investicím do majetku letiště pro účely letecké školy, bude uvažována návratnost 5 let.

Pro mě osobně nejzásadnější novinkou je informace, že Dopravní fakulta ČVUT má zájem v Karlových Varech otevřít univerzitní letecké výcvikové centrum (pro mechaniky, pozemní personál, manažery letecké dopravy, řídící letového provozu, palubní personál), které je dle slov pana Pose podmíněno právě leteckou školou na LKKV. Takto významnou příležitostí je potřeba se dále aktivně zabývat na městské i krajské úrovni, “ uvedl na  FB profilu zastupitel města Pavel Sušanin (Piráti).

Populistická memorování a papouškování už nejspíš nestačí.

Jak budou Piráti hlasovat, podpoří občany a voliče s peticí

ANO nebo NE

JASNĚ A SROZUMITELNĚ

Při soustavném nic neříkajícím komentování aktuální situace a zahnětáváním FB. Někteří Piráti si asi ještě neuvědomili, že mezi tím memorováním a marketingem se po volbách stali hlasy lidu, který do nich vložil svou důvěru zastupitele. Dnes už by měli občanům říkat, jak budou k věci přistupovat a jak budou rozhodovat.

Pobíhání po schůzích a prezentacích občany asi nejspíš fakt moc nezajímá. Každý chápe, že se politici rádi veřejně prezentují (makáme, sorry jako…),  ale jak bude politik Sušanin hlasovat, to bude asi každého občana velmi zajímat.

Nebo jasná a srozumitelná komunikace s občany byla jen předvolební kampaní, která už skončila.

 

 

https://www.facebook.com/nechcemeFAIRveVarech/videos/885258271814155/

zdroj : Facebokové stránky – Petice proti letecké škole F – Air

zdroj: mmkv.cz _ klub zastupitelů Česká pirátská strana

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.