Vítěz voleb v Ostrově skončí v opozici

REKLAMA

Ostrov – Koalici v Ostrově vytvoří nejspíš čtyři subjekty, ODS, ANO 2011, Ostrováci.cz a ČSSD. Politici z těchto stran podepsali v pátek Memorandum o společném postupu při sestavování koalice ve městě. Toto memorandum zavazuje všechny zúčastněné mimo jiné, aby nejednali s nikým dalším o koalici. I přes vítězství Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst (HNHRM) se rýsuje jasná dvanáctičlenná koalice.

ODS s většinou těchto lidí jsme spolupracovala i minulém  volebním období a spolupráci si pochvalovala ústy svého lídra Jana Bureše, současného krajského radního pro zdravotnictví).

Největší shodu programů, který dává záruku splnění programu hnutí ANO 2011 konstatovala i lídryně dnes za hnutí ANO 2011 Jitka Samáková ( bývalá členka ODS, dnes hnutí ANO a současná předsedkyně představenstva odpovědná za více než 100 miliónový schodek KKN).

I přes to, že volby v Ostrově vyhrálo HNHRM s lídrem Pavlem Čekanem, které získalo pět mandátů, koaliční projekt nesestavuje. Nadpoloviční většinu v zastupitelstvu slepily ODS, ANO, Ostrováci a ČSSD s jediným mandátem.

Za Hnutí Ostrováci.cz připomněl Marek Poledníček, že snahou je to nejlepší pro město Ostrov a bude hledat pro dobré věci i širší podporu zastupitelů.

V Ostrově, tak jako v jiných městech v ČR stojí vítěz voleb v opozici.

Zatím co na centrální úrovni  ANO a ODS spolupráci spíš vylučují, tak v Karlovarském kraji se úspěšně tvoří koalice. Není náhoda to, že v Karlovarském kraji v hnutí ANO zakotvilo po debaklu ODS před několika léty následně mnoho jejich bývalých členů, kteří dnes jako členové hnutí ANO 2011 se svými bývalými kolegy nachází rychleji společnou řeč nejen proto, že jsou to bývalí a dlouholetí partajníci, ale v neposlední řadě se programově se shodují a chtějí to nejlepší pro občany.

Zvolení zastupitele v Ostrově v roce 2018

ANO 2011 Samáková Jitka Ing.
ANO 2011 Volkovjak Zdeněk
ANO 2011 Hanakovič David Bc.
ANO 2011 Hlůšek Josef Ing.
Svob.a př.dem.-T.Okamura (SPD) Maříková Karla
Česká str.sociálně demokrat. Železný Josef Ing.
HN.ZA HARM.ROZVOJ OBCÍ A MĚST Čekan Pavel Bc.
HN.ZA HARM.ROZVOJ OBCÍ A MĚST Lišková Pavlína
HN.ZA HARM.ROZVOJ OBCÍ A MĚST Pavlík Jiří
HN.ZA HARM.ROZVOJ OBCÍ A MĚST Vysocký Ivan
HN.ZA HARM.ROZVOJ OBCÍ A MĚST Müllerová Lenka MVDr.
Komunistická str.Čech a Moravy Mareš Zdeněk
Občanská demokratická strana Bureš Jan Ing.
Občanská demokratická strana Nedvěd Petr Ing.
Občanská demokratická strana Kříž Dominik JUDr. Ph.D.
Občanská demokratická strana Palivec Vladimír Ing.
Ostrováci.cz Pavelka Petr MUDr.
Ostrováci.cz Poledníček Marek Ing.
Ostrováci.cz Machek Ivan Mgr.
Unie pro sport a zdraví Bílek Libor Mgr.

napsali jinde : ODS čelí kritice svých členů: Kvůli značce ODS jsme ztratili pozice

[carousel_slide id=’9109′]