Vládu sněmovna odmítla, Babiš okřikl novináře

REKLAMA

V úterý poslanecká sněmovna nevyslovila důvěru menšinové vládě Andreje Babiše (ANO). Od politických stran zaznělo jasně, že nikdo nechce podpořit lidi, kterým hrozí trestní stíhání. Soustavně Babiše poslanci masírovali za Čapí hnízdo, obvinění policií a liknavost v mandátovém a imunitním výboru.

Jediní, kdo jako ovečky hlasovali pro menšinovou vládu byli poslanci z hnutí ANO, kteří kopírují názor jako vojáci při plnění rozkazu vladaře.

Babiš dnes řekl, že chce být vydán.

Poslanci ANO budou hlasovat proti vydání svých stranických šéfů, uvedla na tiskové konferenci poslankyně hnutí Taťána MaláKdyž Sněmovna hlasovala v loňském roce, poslanci ANO odešli ze sálu.

Jaký pokyn dostali poslanci z hnutí ANO?

Mandátový a imunitní výbor doporučil Sněmovně, aby vydala Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Poslanci za hnutí ANO se zdrželi, protože už jim oba aktéři sdělili, že už chtějí být vydáni. Předseda ODS Petr Fiala na tiskové konferenci prohlásil, že strana považuje za správné, že se Babiš s Faltýnkem  už chtějí nechat vydat.

,,Přestaňte lhát,” okřikl Babiš na dnešní  tiskové konferenci novináře v souvislosti s kauzou hnízda, o kterém už sám nepravdivě hovořil v přímém přenosu do medií tolik, jako žádný politik v polistopadové historii.

Kdo vlastně soustavně lže…?