30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Radnice opráší projekt vlakotramvají pro MHD

KVListy_MR

REKLAMA

Několik let starý projekt tak zvaných vlakotramvají v Karlových Varech má postupně vznikat v Karlových Varech. Díky nim by se část městské hromadné dopravy mohla přesunout na koleje. První zastávka by měla vzniknout v příštím roce nad KV Arénou na trati Karlovy Vary – Mariánské Lázně. Představitelé města se zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) se na všem již dohodli.

SŽDC v prosinci loňského roku již celou věc s městem koordinovala a zastávka vznikne za halou pro míčové sporty.

Umístění zastávky je na plánu 21. března 2020 a provoz by mohl být zahájen koncem roku. Správa se společně s radnicí rovněž přiklání k variantě umístit zastávku blíž k míčové hale. „Cestující tam nebudou muset složitě přecházet železniční přejezd,“ uvedl Marek Illiaš, mluvčí Správy železniční dopravní cesty.

Město nebude nová zastávka stát ani korunu a bude spojovat  MHD přes Integrovaný dopravní terminál, který město má řadu let na Dolním nádraží, které propojuje železnici, MHD i meziměstskou dopravu, včetně stanovišť taxislužby.

Výhodou vlakotramvají může být do budoucna přesnost i rychlost, protože kolejová vozidla mají před automobilovou dopravou přednost a nestojí na křižovatkách nebo v zácpách při dopravní špičce.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.