V dopoledních hodinách dne 23.března 2023 se sešlo jedenáct turistek na dolním nádraží. Nevzdaly to i když bylo počasí zamračené a malinko krápalo. Nastoupily do vlaku, který se rozjel kolem jedenácté hodiny směrem Mariánské Lázně.  Po chvilce jízdy na jedné zastávce nastoupili další turisti a celkem se jich sešlo čtrnáct.

V Cihelnách vystoupili a dali se cestou přes Kozí hřbety do Doubí. Šlo se stále po silnici, počasí se umoudřilo. Kolem byl samý les, kam lidé chodí v létě na houby. Je to kilometr a půl cesty. Jsou tu stromy napadené lišejníky, podle kterých poznáme dobré životní prostředí. Vypráví o tom jedna turistka Eva. Zastavili se u odpočivadla, kde se nasvačili a občerstvili. Pokračovali po vrstevnici až k Přírodní památce – tak zvaným  Moučným pytlům.

K moučným pytlům se jde do prudkého kopce lesní vyšlapanou cestou. Někteří turisti tu ještě nebyli, tak si ten kopec, Jelení horu, vyšlápli. Ostatní počkali dole pod kopcem. Je to nádherný zážitek stát na skále a dívat se na krajinu.

Toto místo je vyhlášeno památkou od roku 1997. Nachází se v chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Leží v okrese Sokolov. Tyto kameny ze žuly jsou účinkem vody a mrazů naskládány z plochých a oblých kamenů. Na jednom skalním vrcholu jsou tří skalní mísy. Ploché a oblé kameny jsou sestaveny na sobě tak, že svým tvarem připomínají pytle s moukou a proto se to místo nazývá Moučné pytle.

Po prohlídce šli tou samou cestou zpět. Po cestě jedna turistka spatřila strom, na něm obtočený keřový a barvou odlišný stromek, kterému se říká Čarověník. Takové stromky vznikají mutacemi a jsou schopné vegetativního množení. Množí se jen výjimečně. Tento jev  může být vyvolán onemocněním, roztoči, viry a podobně. Pokud se těmto škůdcům neubrání, tak zahynou.

Turisti pokračovali cestou do Doubí a odtud odjeli autobusem ke svým domovům. Byla to pěkná záživná turistika.


Related Post