Vlakem – směr Chodov

REKLAMA

Karlovarští senioři chodí každý čtvrtek na turistiku. Tentokrát 28. října 2021, i když byl významný svátek – den vzniku Československa, tak patnáct turistek vyrazilo na horní nádraží, aby si zpříjemnily tento den.

Byly rády, když nastoupily do  nového vlaku a ten se s nimi rozjel do Chodova. Vlak zastavil jen ve Dvorech na znamení, další zastávka byla Chodově, kde po dvaceti minutách jízdy turistky vystoupily. Na nádraží vedoucí Miládka s Evičkou představily tři nové seniorky do klubu turistek. Po té se vydaly cyklostezkou směrem k Jenišovu. Počasí bylo nádherné, sluníčko svítilo a nebe bylo bez mráčku. Cestou si všechny povídaly a obdivovaly krajinu. Pozorovaly krásu podzimně zbarveného listí na stromech. Po hodině a půl turistky  došly do obce Jenišov.

Dříve se zde těžilo hnědé uhlí. V současné době je obec Jenišov samostatná. Vyrostlo zde mnoho krásných rodinných domků v klidném prostředí, kde se určitě místním lidem příjemně bydlí.

Na konci cyklostezky dámy vyšly u ohrady, kde byli dva hřebci a poník. Na obzoru bylo vidět vyhaslou sopku Hornaberg – Suk. Dále prošly kolem jenišovské pošty a obecního úřadu. Od úřadu vedla cesta rovnou k zastávce na rozcestí, odkud dvě seniorky odjely domů a ostatní se vydaly k nákupní zóně nad Tašovicemi. Ze zastávky odjely další turistky domů a šest posledních si šlo tradičně na kávičku. Vydaly se k restauraci Pyramida, kde byly venku obslouženy vytouženou kávičkou. Po nádherném odpočinku se poslední turistky odebraly k autobusu a každá odjela domů. Seniorky se těší už na další vycházku.