Volby do sněmovny vyhrálo hnutí ANO

REKLAMA

„Nejsme ohrožením demokracie,“ ujišťoval na tiskové konferenci šéf ANO. „Budeme rádi, když nás pan prezident pověří sestavením vlády. My jsme hnutí pro všechny, jsme proevropští,“ řekl Babiš. Požádal, aby někteří lidé přestali strašit obratem České republiky na východ. „Samozřejmě jsme přišli o hlasy, o procenta, i kvůli EET,“ prohlásil. Gratuloval už ostatním stranám a jejich lídrům a doufá, že s ním budou chtít jednat.

„Budeme rádi, když nás pan prezident pověří sestavením vlády. My jsme hnutí pro všechny, jsme proevropští,“ řekl Babiš. Požádal, aby někteří lidé přestali strašit obratem České republiky na východ. „Samozřejmě jsme přišli o hlasy, o procenta, i kvůli EET,“ prohlásil. Gratuloval už ostatním stranám a jejich lídrům a doufá, že s ním budou chtít jednat.

Nepřijatelný partner je pro ANO hnutí SPD. „Politika strachu, nenávisti, přehnané emoce, strašení lidí, politika, která hovoří zcela otevřeně o tom, že bychom měli vystoupit z Evropské unie, to jsou pro mě věci nepřijatelné,“ řekl novinářům ministr obrany Martin Stropnický.

Několik politiků novinářům řeklo, že se sociálními demokraty by koalice opět mohla být možná, ale výhrady mají k lidovcům. Jenže jen spolupráce s ČSSD by Babišovu hnutí nestačila. Musela by přibrat dalšího partnera.

Zdroj: iDnes.cz