13. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Vše o zkáze Infocentra v Karlových Varech

REKLAMA

V současné době začíná boj o vystěhování inforcentra z vlastních prostor městského majetku do nájmu v balíkovně České pošty. Již dříve se k tomuto nápadu přiznala primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (za ANO)

To, že se dnes opoziční zastupitelé snaží zaujmout media tím, že balíkovna České pošty není zdaleka tak frekventované místo jako bývalý obchod UVA, kde současné infocentrum řadu let sídlí je trochu pozdě, protože celá hra byla odstartována už mnohem dříve.

 


První fáze byla změna ředitelky. Výběrové řízení vyhrál, jak se později ukázalo zcela neschopný, bývalý zaměstnanec infocentra Radek Wolf  s koncepcí plnou pravopisných chyb, které mu vytýkali politici na jednání zastupitelstva. Po jmenování Volf vykonal nechutnou personální čistku a odporoučel se svou rezignací.

Druhá fáze po té, co Volf personálně totálně Infocentrum rozložil, proběhl výběr dalšího nového ředitele z okruhu bývalých spolupracovníků současné primátorky, o jehož loajalitě opět nemusí být pochyb. Ten už nemusí nic bořit, to učinil jeho předchůdce.

A konečně třetí fáze, je uchopení městských prostor na lukrativním prodejním místě v srdci lázeňské části prozatím neznámým nájemcem.

Nutno osvětlit, že z prostor krámků má město každoročně miliónové příjmy, které jdou do městské pokladny a jedná se o jeden z posledních příjmů, které politici nezprivatizovali, často za velmi podivných okolností, které měli i soudní dohry v minulosti.

„Ještě není podepsaná nájemní smlouva, nicméně pošta nám nabídla prostory současné balíkovny, které jsou dostatečně velké. Infocentrum by v nich mohlo fungovat od pondělí do neděle v hodinách, které potřebujeme a nemuselo by se omezovat pouze na pracovní dobu pošty,“ uvedla primátorka, která se netají tím, že je téměř už ruka v rukávu a Infocentrum by mohlo v nových prostorách své služby nabízet od 1. května.

Předseda zastupitelského klubu opozičních Pirátů uvedl, že by měl o umístění poboček infocentra rozhodnout ředitel, a to po zevrubné předložené analýze. „Ta by nám řekla, kolik a přibližně kde bychom fyzickou pobočku potřebovali. Takto to vypadá jako politické rozhodnutí z rozmaru,“ uvedl Jindřich Čermák

Již v pořadí druhý ředitel infocentra Josef Dlohoš na obhajobu svých politických chlebodárců tvrdí , že  uzavření pobočky na T. G. M. přineslo úsporu zhruba 2,5 milionu korun, ale už se nezmiňuje kolik místních lidí svým rozhodnutím politici  hodně naštvali.  Loajální Dlohoš dnes dokonale papouškuje dřívější slova politiků s propagováním jediné pobočky s dlouhodobými výhledy na postupné zřízení infopoitů na  letišti a Vřídelní kolonádě. Inu druhá fáze jest dokonána.

Třetí fáze

To nejzajímavější všem stále asi uniká. Co bude dál z volným místem v jedné z nejlukrativnějších částí Karlových Varů, kdo v „transparentním“ výběrovém řízení bude vydělávat peníze v pronajatém domu UVA. To by měl dobrý hospodář už dávno vědět, ale na městě je ticho po pěšině.

Asi nejhorší na celé politicky řízené akci je fakt, že na samém počátku se všechno v infocentru na pokyn nové koalice nekompromisně a nechutně zlikvidovalo, za hlasité kritiky údajně špatného fungování infocentra. Byla odejita ředitelka, která zde řadu let koncepčně pracovala a byla zrušena pobočka na ulici TGM, kterou hojně navštěvovali místní občané za účelem předprodeje vstupenek. Dnes Infocentrum prakticky nefunguje vůbec a v balíkovně České pošty podle opozice úplně zapadne.

Politici nejspíš přenechají budovu ve vlastním majetku na lukrativním místu zatím neznámému podnikateli, o kterém nikdo nic neví a podepíší nájemní smlouvu, kde infocentrum začne platit nájem České poště za zrušenou a neperspektivní  balíkovnu, jejíž vchod je tak trochu zastrčen.

Aby bylo líp…


Připravujeme:

O vykutálených poradcích Karlovarských politiků. aneb kliky na Magistrátů opět modrají

Politička z hnutí ANO podala trestní oznámení na článek v Karlovarských listech

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.