20. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Faltínek má na vládnutí Čechům univerzální levopravé hnutí

KVListy-archiv

REKLAMA

V Otázkách Václava Moravce byl Faltínek (hnití ANO) soustavně upozorňován na množství fabulací a faulů, které soustavně posílají vedoucí představitelé ANO do medií, které Babiš nevlastní a jako hlásná trouba je šíří.

Faltínek mimo jiné byl opravován, když tvrdil, že jednal s KDU-ČSL o vládní spolupráci, to však Bělobrádek nepotvrdil, ale vysvětlil, že hnutí ANO chtělo pouze podporu pro menšinovou vládu a nikoliv koaliční projekt. Ale pro KDU-ČSL je stejně možná jen varianta s politiky, kteří nejsou stíháni policií.

Je jasné, že Babišovi se nikdy nechtělo s nikým dělit a vůbec už ne o moc.

Ve Faltínkových variantách vlády jsou modely zprava, doleva, ze předu i zezadu, ani na vteřinu si však nepřipustil, že by mohla být koalice i bez hnutí ANO. Je jasné, že Zemanova podpora premiéra Babiše, kterého jmenoval bez většiny neumožňuje demokratickým stranám ani pomyslet na to, že by nebylo hnutí ANO v koalici.

Ale sám Zeman v minulosti o Babišovi jasně řekl, že je nedůvěryhodný, nedrží dohody a jsou na něj i jistá podezření.

Obviněný Faltýnek se musel i často vyjadřovat i ke kauze Čapí hnízdo, které se nyní soustředí na zprávu OLAF, podle toho jak všechno hned ví, tak z jeho úst nezaznělo vůbec to, že v obdobných případech se o zveřejňování kauz přímo zasazovali spolu s Babišem, ale je fakt, že když se dnes jedná o ně samé, tak se jim už do ničeho takového moc nechce.

Ze stanov hnití ANO už před časem byla odstraněna i pasáž, která hovořila, že členem hnutí nemůže být policií stíhaná osoba, to lidem ani Babiš, ani Faltýnek ani potichu neříkají, ale bez ustání vykřikují kdo, kde a co všechno spáchali.

Krom Faltínka a Babiše všichni ostatní mají vždy nějakou vadu na kráse.

Ale copak to o Babišovi řekl uvážlivý pan prezident …

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.