Vydat poslance Borku a Novotného výbor doporučil

REKLAMA

Imunitní výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky na svém včerejším jednání doporučil sněmovně, aby poslance za Karlovarský kraj Jaroslava Borku  a Josefa Novotného vydal k trestnímu stíhání v souvislosti s kauzou ROP Severozápad. 

Obvinění v kauze ROP severozápad si vyslechlo už čtyřiadvacet politiků a podnikatelů z Karlovarského a Ústeckého kraje. Do dnes, ale Policie ve věci veřejnost o svých pokrocích mnoho neinformovala.

O tom, zda budou Novotný a Borka trestně stíháni musí sněmovna teprve rozhodnout na svém jednání, které bude ve středu. Novotný byl hejtmanem Karlovarského kraje a členem výboru regionální rady. Borka byl krajským zastupitelem a členem hodnotící komise v ROP.

Oba měli  společné politické myšlení. Jejich politická kariéra začala členstvím v mateřské KSČ. Po sametové revoluci  Borka přešel do KSČM, ale Novotný  aktivně vystřídal hned několik politických subjektů, naposledy chtěl pracovat ve prospěch občanů za VOK (volba pro karlovarský kraj), kde úplně propadl. Jako poslanec byl zvolen za ČSSD, ze které jako neposlušný sběratel funkcí poslance a hejtmana v jedné osobě, po rezignaci na hejtmana odešel.

Zatím není jasné, zda sněmovna oba soudruhy ve středu vydá k trestnímu stíhání.

 

dříve napsali…

http://karlovarskelisty.cz/2017/05/policie-pozadala-snemovnu-o-vydani-podezrelych-novotneho-a-borku/