Letní kino z technických důvodů uzavřeno

REKLAMA

Karlovy Vary – Nové vedení města  z důvodů vysokých nákladů na technické zabezpečení a špatný technický stav objektu letos brány karlovarského letního kina neotevře. Primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová informace potvrdila s tím, že akce se v rámci mezinárodního filmového festivalu přesunou do areálu přírodního koupaliště Rolava.

„Náklady jenom na zprovoznění areálu letního kina by byly 600 až 800 tisíc korun, což je hodně peněz,“ uvedla primátorka.

Technický stav pódia letního kina, které podpírají dřevěné trámy je v havarijním stavu.

Rozhodnutí současného vedení se ovšem nelíbí opozičnímu zastupiteli Kulhánkovi, který Karlovy Vary ,,řídil“ posledních osm let. „Nechce se mi věřit, že s těmito náklady město nepočítá a letní kino by mělo zůstat zavřené. Nejen pro festival, ale i pro další koncerty, které se tam odehrály,“ reagoval bývalý primátor Petr Kulhánek.

Podle ex primátora dávalo předchozí vedení města každý rok do rozpočtu peníze na údržbu areálu a zajištění jeho provozu několik stovek tisíc korun.

,,Politik a populista Kulhánek za osm let vlády strkal peníze pouze do projektů, které mu přinášely mediální body u voličů. O stav městského majetku se nikdy nestaral. Snad jen do té míry, že každoročně škrtal v rozpočtu peníze na správu městského majetku, právě proto, aby měl na své populistické a neinvestiční PR projekty. V Letním kinu je v havarijním stavu pódium už několik let. Na každý koncert se musely předělávat k vůli statice podpěry, ale ani to nebylo pro Kulhánka dostatečným důvodem, dát do rozpočtu na opravu peníze. Divím se, že člověk, který měl Letního kino celých osm let na starost, má tu drzost ještě falešně kritizovat to, co sám řadu let bezprecedentně zanedbával,“ uvedl bývalý náměstek pro majetek Michal Riško.

To, že současný opoziční politik Kulhánek uměl za jediný víkend roztočit milióny do ,,KULTURY,“ kde utápěl jednu neinvestiční dotaci za druhou je obecně známo.

Politik Kulhánek se  rád s ,,králem“ Klsákem čepýřili jako pávi.

,,Kulhánkovo slávy byly pořád plné noviny. Ale plánované opravy střech, fasád a městské infrastruktury se odkládaly dokolečka z roku na rok. Poslední léta se na městském majetku řešily často až havarijní stavy. Dlouhodobě připravované projekty oprav se v rozpočtu stále škrtaly a opakovaně oddalovaly,“ uvedl bývalý úředník Magistrátu města.

V dnešní době mají lidé domácí kino ve svých obývácích. S příchodem nových technologií  si všichni užívají filmů doma u svých obrazovek v kteroukoli denní či noční hodinu a podle libosti.

Letní kino v Karlových Varech leží také zcela mimo městskou infrastrukturu, na samém okraji města. Chybí zde dostatečné parkovací kapacity i dopravní spojení  je spíš tragické. V posledních létech se letní kino stalo jen dalším místem pro ztrátové neinvestiční dotace podporované výhradně hnutím KOA.

TAK VYPADAL KAŽDÝ DOTOVANÝ KONCERT 100 TISÍCI MĚSTSKÝMI KORUNAMI, KTERÉ SOUSTAVNĚ PROSAZOVALO HNUTÍ KOA V ČELE S POLITIKY : KULHÁNEK, KLSÁK, TŮMOVÁ, LEPÍK

KAŽDÝ ASI POSOUDÍ SÁM HLUBOKOU ÚROVEŇ KULTURNÍHO ZÁŽITKU 🙁

KAŽDÝ ASI POSOUDÍ SÁM HLUBOKOU ÚROVEŇ KULTURNÍHO ZÁŽITKU 🙁

Související články :