30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

V Chebu odvolali neschopného starostu Jalovce

KVListy

REKLAMA

Zastupitelé města Chebu odvolali na zasedání zastupitelstva z funkce starostu Antonína Jalovce (VPM) a celé vedení radnice kromě místostarosty Zdeňka Hrkala (ANO). Stalo se tak krátce po vášnivé diskuzi nad rozpočtem pro příští rok.

,,Jalovec neobstál, jako učitel by za práci pro město dostal asi pětku, protože neobhájil, ani fundovaně neuvedl rozpočet města na rok 2018.“

Členové hnutí ANO vyjádří vedení města nedůvěru hned  poté, co rozpočet neprošel, následně zastupitelé v hlasování odvolali jak starostu, tak i místostarostku Gabrielu Lickovou (Koalice pro Cheb).

Jejich krátká působení by se dala nazvat spíš jako nepovedené exhibice, než odpovědné vládnutí. Jalovec není ani moc zkušeným učitelem a jako pouhý teoretik se neuplatnil ani jako politik a vůbec ne jako dobrý a pracovitý starosta.

„Snažili jsme se, byli jsme úspěšní a to se neodpouští. Nyní za to zaplatíme vysokou cenu,“ řekl na závěr své řeči odvolaný starosta Jalovec.

Novým starostou byl 19 hlasy zvolen Zdeněk Hrkal, posty místostarostů získali Eva Horná (ČSSD)a Michal Pospíšil (ODS).

Hlasování se nezúčastnil Miroslav Plevný (VPM) a jeho političtí souputníci s tím, že nového starostu by podle jeho samolibého názoru měli zastupitelé zvolit až na následujícím zasedání, aby se k volbě mohli vyjádřit i občané.  To vše byl schopen říci tak vzdělaný muž s vědomým, že zákon o obcích jasně říká, že radu volí zastupitelé, nikoli občané. Jako zastupitel by zákon o obcích měl znát nazpaměť. Inu teorie není praxe.

Jalovcovo starostování asi bylo pro většinu zastupitelů  úplně jalové…

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.