14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

REKLAMA

Karlovarské tanečnice se rozhodly, že si udělají výlet do Nové Role vlakem a z Nové Role pěšky do Jimlíkova. Počasí jim přálo, krásně jim svítilo sluníčko, až na studený vítr.

V jedenáct hodin měly sraz na Dolním nádraží, kde nastoupily do vlaku čtyři výletnice. Jedna měla s sebou pejska. Vlak se s nimi rozjel směr Horní nádraží, tam přistoupila další členka se svým druhým pejskem a další seniorky přistoupily na zastávce ve Staré Roli. Všechny dojely do Nové Role, kde vystoupily a s dvěma pejsky se vydaly pěší zónou do Jimlíkova.

Cesta vedla kolem pěkné porcelánky THUN, která po světové válce byla nazývaná Karlovarskou porcelánkou a byla založena v roku 1921. Společnost THUN odkoupila závod v roce 2009. V areálu je výroba sítotisku. Porcelánka má kapacitu 3000 až 4000 tun ročně. Závod je vybaven moderním technologickým zařízením. Nabízí se porcelán jak v bílém tak i v dekorativním provedení.

Dále děvčata pokračovala kolem rybníka v Nové Roli do Jimlíkova. To je malá vesnička, která patří pod Novou Roli. Zde se nachází kaolínový lom, který zásobuje výrobu porcelánu.

Tou samou cestou nazpět se došlo k jedné z tanečnic na zahrádku a opekly se buřty. Všechny se moc na sebe těšily a mohly si konečně povyprávět své zážitky. Po krásném odpočinku a příjemném posezení se tanečnice rozloučily s hostitelkou, poděkovaly a šly na vlak, který je odvezl zpět do Karlových Varů.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.