13. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Turistika do Kynšperku n/Ohří

REKLAMA

Třináct turistek  se sešlo prvního říjnového dne v ranních hodinách na Horním nádraží, kde měly sraz a před devátou hodinou s pětiminutovým zpožděním nastoupily do vlaku, který se rozjel směr Kynšperk nad Ohří.

Ve stanici v Chodově nastoupila čtrnáctá turistka. Rychlík pokračoval dál až do stanice Kynšperk. kde výletnice vystoupily a vydaly se po zelené turistické značce směr k dřevěné lávce. Konstrukce lávky byla dříve železobetonová a v roce 1945 z části zničená. V roce 1947 byl střed lávky nahrazen dřevěnou konstrukcí. Lávka je  položena na třech betonových pilířích, vysoká 2,5 metrů a na obou stranách navazuje zbytky původní železobetonové lávky. Turistky přešly lávku a šly po cyklostezce směrem ke Kynšperskému pivovaru.
Cestou za plotem se objevily kozy, které ženy začaly krmit listím. Po krmení se vydaly k pivovaru a kolem Kynšperského kostela zvaném Nanebevzetí Panny Marie. Kousek od něj si zašly do pekařství a cukrářství, kde si daly tradičně kávu se zákuskem. Po skvělém odpočinku se vydaly k zámku Kamenný dvůr . V parku jsou vystavěny různé sošky, krásná fontánka, rybník u kterého je nádherný altánek a kolem jsou rozsázené voňavé bylinky levandule. Bylo tam k vidění též nádherné dva psy a malé stádo lam. Zámek je skvělým místem pro svatby, soukromé relaxační pobyty a různé oslavy. Pojme až osmdesát lidí. Po nádherné prohlídce šly turistky zpět tou samou cestou do Kynšperského pivovaru, kde si daly oběd a pak zamířily k vlaku a odjely rychlíkem zpět do Karlových Varů. Byl to opět krásný výlet.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.