20. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Vývoj České vakcíny ukončen, zbude jen buzerace politiků

REKLAMA

Každý by byl nejspíš pyšný na to, kdyby Česká republika krom utracených miliónů dokončila vývoj vlastní vakcíny. Ale vývoj se v tichosti ukončil. Politici se rozhodli opět utrácet veřejné peníze s tím, že v poslední době už dávno přetočili ekonomický tachometr a své často pochybné obchody „pro dobro lidí“ jedou „bomby“ na dluh.

Zatím, co se politici z hnutí ANO chlubili vývojem vlastní české vakcíny, tak Česko sjednávalo dnes už dokonce podepsanou smlouvu na nákup tří milionů vakcín od zahraničních firmy na „naočkování“ 1,5 milionu lidí, vyvinuté společností Pfizer a BioNTech.

Dluhy, které nasekala Babišova vláda ve jménu koronavirové pandemie jdou do stovek milionů. Kdo by si myslel, že „nepremiérovo Agrofert“ stojí opodál, tak by se velice zmýlil. Desinfekce od „nebabišovo“ firem je všude plno. I narychlo certifikované laboratoře vydělávájí dnem i nocí. Státu se musí pomáhat, ale ne zadarmo. Dobrovolníků, kteří by šli zadarmo pomáhat v Agrofertu mnoho nenajdeme.

9. 9. 2020Česká vakcína proti koronaviru už stála čtyři miliony.Vlastní výzkum české vakcíny jsou zbytečně vyhozené peníze a plýtvání … Deník N zjistil, kolik tento vývoj dosud stál a za jakých podmínek …

26. 10. 2020 — Vakcína proti covidu-19, na kterou vsadila česká vláda, vykazuje nadějné výsledky…

8. 11. 2020 — ‚Nemá vůbec smysl,‘ míní biochemik Konvalinka. Šest měsíců uplynulo od chvíle, kdy ministerstvo zdravotnictví ohlásilo snahu o vytvoření vakcíny proti covidu…

13. 11. 2020 — Vakcíny vyvinuté společností Pfizer a BioNTech by do Česka měly dorazit v kufřících se suchým ledem. Speciální přepravní kontejnery vědci vyrobili na míru, …


Z posledních zpráv vyplývá, že česká vakcína se velice podobá nesplněným slibům z dílny politického marketingu. A hlavně se v médiích nikde nerozebírá, kolik za nedokončenou „práci“ zaplatí daňoví poplatník.
Biochemik Jan Konvalinka snahu o vytvoření české vakcíny kritizoval od samého začátku a na svém pohledu nic nezměnil.
„Teď už zbývá jenom miliarda dolarů, desítky tisíc dobrovolníků, na kterých se to bude testovat. Samozřejmě se to u nás nedá dělat. Vakcínu mezitím vyvinuly velké zahraniční společnosti a v nejbližších měsících by se to k nám mělo dodávat. Ta česká vakcína tedy nemá vůbec smysl,“ uvedl pro server irozhlas.
To, že chytří vědátoři narazí na další fáze vývoje – klinických testů asi bývalému „ministrovi politického marketingu“ Vojtěchovi nikdo neřekl, když zahájil utrácení veřejných peněz i přes to, že podle oslovených expertů v českém prostředí je téměř vyloučené zrealizovat klinické testy za zhruba 1 miliardu dolarů.


Projekt dostala na starost lékařka a poslankyně Věra Adámková, úplně náhodou z hnutí  ANO. Není to tak dlouho co si veřejně a hlasitě pochvalovala vývoj neexistující české vakcíny, která nejspíš nikdy nespatří světlo světa.

Čeští tvůrci vakcíny  neměli ani odvahu na to, aby vývoj nahlásili Světové zdravotnické organizaci.

„Pokud se podíváte na vyhledávač koronavirových vakcín od The New York Times, kde vidíte, jak jsou na tom jednotlivé vakcíny, tak se tam nedočtete nic o české vakcíně, ale dozvíte se tam o slovenské. A ta je zajímavá,“ uvedl pro média virolog Grubhoffer.

Zatím, co se politici z hnutí ANO chlubili vývojem vlastní české vakcíny, tak Česko sjednávalo dnes už dokonce podepsanou smlouvu na nákup tří milionů vakcín od zahraničních firmy na „naočkování“ 1,5 milionu lidí, vyvinuté společností Pfizer a BioNTech.

Vše připomíná spíš „českou jitrnici“, kterou svět neviděl.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.