25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Na D6 se otevírá necelých deset kilometrů

30. listopadu budou nové otevřeny další úseky dálnice. Jsou to dvě části rychlostní silnice, obě se nacházejí u Řevničova.
REKLAMA

30. listopadu budou nové otevřeny další úseky dálnice. Jsou to dvě části rychlostní silnice, obě se nacházejí ve Středočeském kraji u Řevničova.

Konkrétně jde o zprovoznění krátkého úseku  9,8 kilometru dálnice od Nové Strašecí – Řevničov v délce 5,6 kilometru a obchvat Řevničova, který má 4,2 kilometru.

Náklady na necelých deset kilometrů D6 se se počítají  zhruba na 1,8 miliardy korun. Obchvat Řevničova zaplatí občané více než miliardu korun, kterou zinkasují sdružení firem Metrostav, Eurovia a Swietelski, a za úsek mezi Řevničovem a Novým Strašecím, obdrží společnosti Berger Bohemia společně s Porrem a Habauczem 745 milionů korun bez DPH.

Aktuálně se pracuje na  obchvatu Lubence, kde vrcholí zemní práce a jehož zprovoznění se předpokládá v červnu příštího roku.
Na D6 pak zbyde ještě dalších osm částí, které bude třeba dokončit, které jsou již v přípravě. Příští rok se předpokládá, že bude zahájena stavba přeložky D6 u obce Krupá, pak by měly následovat úseky u Hořesedel a Hořoviček.
Z celkové délka je 170 kilometrů, je aktuálně na D6 v provozu  jen 90 kilometrů.

Podle posledních informací se v blízké době v Karlovarském kraji stavět nebude.


Stalo se před čtyřmi roky :

zdroj:ČT

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.