25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Zastupitel jednal se zbraní po sakem, opozičník Fujdiar to odhalil

Karlovarské listy

REKLAMA

Karlovarští zastupitelé přerušili na žádost zastupitele své jednání v Lidovém domě poté, co vyšlo najevo, že jeden ze zastupitelů má u sebe zbraň.

„Vy máte zbraň?“ zeptal se zastupitel Jaroslav Fujdiar svého kolegy, který  vstal k mikrofonu, aby mu odpověděl na otázku ohledně oprav v KV Areně.

„Nebudu vám na to odpovídat,“ odpověděl zastupitel Kvasnička, a okamžitě tím vyvolal mezi zastupiteli poprask. „Kvůli ochraně před nebezpečím máme městskou policii. Nosit sem zabraň, to je vrchol nerespektování zastupitelstva,“ pokračoval Fujdiar.

„Myslím, že tady nikdo zákon neporušil. Měli byste se krotit, pánové,“ zastal se Kvasničky náměstek primátora Michal Riško, ale rozvášněné, zejména opoziční kverulanty neuklidnil.

„Chtěl bych vysvětlení, proč sem pan Kvasnička tahá pistoli. Jde o moji bezpečnost,“ vzal si slovo zastupitel věčný potížista Kotek a pokračoval v komedii, kterému v  minulosti zastupitelé pro jeho soustavné provokování sdělili, že jeho chování je na pár facek, ale Kotek jen suše oznámil, že je k dispozici.

Zastupitel Bouška obratně pokračoval ve vyhrocování situace a vyzval primátora, aby  vyhlásil přestávku. Primátor vyhlásil pětiminutovou technickou přestávku.

Po přestávce se zastupitel Kvasnička vrátil bez své legálně držené zbraně. „Žádný zákonný předpis jsem neporušil, děláte tu divadlo z věci, která je v tomto státě legální. Zbraň mám jako hobby. Večer půjdu střílet, proto jsem si ji vzal s sebou,“ řekl po návratu Kvasnička v reakci na další jedovatý Fujdiarův dotaz.

Zastupitelé v euforii schválili usnesení, kterým pověřili radní, aby změnu do budoucna zapracovali do jednacího řádu. Radní ještě prověří, jestli by nebyla změna jednacího řádu v rozporu se zákonem.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.