14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Zemřel František Štěpánek

REKLAMA

Na webu to dnes uvedla společnost Sokolovská uhelná. Podle posledních informací žemřel náhle. Předsedovi dozorčí rady uhelné společnosti, která je největším zaměstnavatelem v Karlovarském kraji, bylo 66 let.

Nad úmrtím podnikatele vyjádřil lítost hejtman Karlovarského kraje.

„Františka Štěpánka jsem dlouhá léta znal i osobně a vážil si ho. Plnil sliby, pomáhal jednotlivcům v tíživé situaci i našemu kraji bez toho, aby toužil po popularitě a veřejném uznání. Byl jedním z největších patriotů a nejvýznamnějších osobností Karlovarského kraje,“ uvedl hejtman Petr Kubis.


ODEŠEL FRANTIŠEK ŠTĚPÁNEK

Pro Sokolov i celý region nemůže být smutnější zprávy. Ve čtvrtek 12. března náhle odešel Ing. František Štěpánek, spolumajitel a předseda dozorčí rady těžební společnosti Sokolovská uhelná. Odešel muž, který má nezastupitelné místo v našich srdcích i myslích. Muž, který nám ukázal pravý význam slova patriot, muž který nade vše miloval region ve kterém žil. Muž, který byl vždy připraven pomoci. Prázdné místo, které po něm zůstává, půjde jenom těžko zaplnit. Zůstali jsme tu sami…
Společnost Sokolovská uhelná, město Sokolov i celý region v jeho osobě ztrácí obrovského patriota, který žil pro Karlovarský kraj, jeho obyvatele i Sokolovskou uhelnou. Byl jedním z hlavních iniciátorů podpory regionu, významných investičních i revitalizačních projektů, které zásadní měrou přispěly k rozvoji Sokolovska i celého kraje. V poslední době výrazně usiloval o to, aby peníze odváděné z regionu do centra zůstávaly tam, kde je jich nejvíce zapotřebí. Tedy v Sokolově a v regionu.
František Štěpánek se narodil v roce 1953 v Sokolově. Po absolvování Vysoké školy báňské v Ostravě od roku 1979 působil v provozech Sokolovské uhelné, kterými prošel doslova od nejnižších až po nejvyšší pozice. Mezi lety 1999 a 2012 byl generálním ředitelem Sokolovské uhelné, od roku 2012 se stal předsedou dozorčí rady.
Starostka města Sokolov Renata Oulehlová, i vedení města Sokolov, vyjadřují hluboký zármutek nad jeho náhlým odchodem i upřímnou soustrast rodině a společnosti Sokolovská uhelná.

zdroj:webové stránky města Sokolov

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.