25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Zničila jsem dceři a synovi dětství a sobě život

REKLAMA

S manželem jsme byli nesmírně šťastní, měli jsme dvě krásné děti a žili spokojený život. Tedy alespoň to jsem si myslela. Ze dne na den se pak vše zhroutilo jako domeček z karet. Přišla jsem totiž na to, že mě manžel několik let podváděl. Uposlechla jsem tenkrát rady okolí a manželství ukončila rozvodem. Zpětně si tento zbrklý krok nesmírně vyčítám.

Manžel mě podvedl

S manželem Jiřím jsem tenkrát byla patnáct let šťastně vdaná. Máme spolu dvě krásné děti, dnes už šestnáctiletého syna Péťu a dvacetiletou dceru Katku. Když se můj život začal bortit, bylo dětem čtyři a osm let. S Jiřím jsme si velmi rozuměli, tedy alespoň to jsem si myslela. Měli jsme stejné zájmy, postavili jsme spolu domek, chodili na stejné akce a všechno bylo krásné. Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že mi bude manžel nevěrný. Vlastně dodnes přemýšlím nad tím, proč se tak vůbec stalo.

Jiří mě podváděl se svou kolegyní z práce, a to rovnou dlouhé tři roky! Vůbec jsem netušila, že se něco takového děje. Jenže jednoho dne jí došla s mým mužem trpělivost. Chtěla ho pro sebe, a tak mu dala ultimátum – buď ona, nebo mi všechno prozradí. Jiří si vybral mě. Po pár dnech mi od zhrzené milenky přišla SMS se všemi podrobnostmi. Byl to pro mě šok. Plakala jsem já i manžel. Moc se za všechno omlouval a litoval toho.

Poslechla jsem okolí a to jsem dělat neměla!

Vůbec jsem netušila, jak si se vzniklou situací poradit. Manžel mi tímto pochopitelně velmi ublížil a já tak přemýšlela, zda jej má opustit, nebo mu dát druhou šanci. Na základě rad rodiny, kamarádek a mínění většiny jsem pak jako jediné východisko viděla okamžitý rozvod. Nic jiného. Kdybych bývala poslechla své srdce, odpustila bych mu moc ráda. Vždyť sex je jen sex a odejít od nás nikdy nechtěl. „Ale co veřejné mínění? Co ta ostuda? Co moje hrdost?” ptali se mě všichni kolem. Blbost! Měla jsem myslet hlavně na své děti.

Svým špatným rozhodnutím jsem jim zničila bezstarostné dětství. Ze dne na den jsme se z domku se zahradou přestěhovali do malého bytu. Já byla smutná, tatínek, kdykoliv si děti bral, tak vlastně také. Já žiji dodnes sama, bývalý manžel taky. Když spolu čas od času probíráme minulost, shodujeme se na tom, že kdybychom nebyli obklopeni lidmi, kteří na nevěru mají jediné řešení, a to rozvod, tak by mi nedělalo problém zapomenout a odpustit. Možná svým příběhem pomohu jiným, kteří se nacházejí v obdobné situaci a nevědí si rady, jak se rozhodnout.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.