25.let oslavila Městská police v Karlových Varech

REKLAMA

Slavnostní nástup strážníků a rozdávání medailí ve velké stylu oslavila Městská policie v Karlových Varech 25. let svého působení. Mezi nejdéle sloužící strážníky patří Walter Leibelt, který začínal jako inspektor veřejného pořádku roce 1991.

„Za posledních 25 let se práce velmi změnila. Vysoké nároky na odbornost, bezúhonnost a operativnost neustále rostou. Vývoj legislativy přenáší na strážníky stále více pravomocí ze strany státu. Využívaná technologie je na vysoké úrovni. Co je však důležité bez ohledu na letopočet a komunikační prostředky, je schopnost strážníka komunikovat s občanem. Přímý kontakt je nesmírně důležitý a my po něm opakovaně voláme,“ uvedl  pověřený velitel strážníků Marcel Vlasák.

Od psacích strojů až po moderní výpočetní techniku i na ulicích, to je historie a současnost práce strážníků. Moderní operační středisko s kamerovým a informačním systémem.

Pro práci strážníka je potřeba mnoho zkušeností a znalostí města, nejen názvů ulic, ale i nejrůznějších informací pro turisty lázeňské metropole. Městská policie dnes plní úkoly nejen v oblasti bezpečnosti, ale také zajišťuje prevenci, kde se podílí na mnoha i sociálních programů. Ale strážníci jsou i za svou práci občas terčem kritiky, každá opatření nejsou vždy populární.