Karel IV. zahájil ve Varech lázeňskou sezonu, nechyběli ani kejklíři

REKLAMA

Nejdříve slavnostní ceremonie, pak vysvěcení pramenů, průvod vladaře jedoucího na koni, rytířské ležení, originální cirkus v centru lázeňské části města. To vše městští konšelé zaplatili rozpočtu na zahájení letošní lázeňské sezony v Karlových Varech

Vábením  Karlových Varů bylo speciální cirkusové představení, které město objednalo nazvané Pantokine souboru Cirque Garuda. Jedná audiovizuální show s akrobatickými prvky, kterou zájemci viděli v sobotu od 21:30, 22:30 a 23:30.

První květnový víkend má každoročně své výsadní postavení k velkolepým oslavám lázeňským. Celá letošní sezona je v duchu motta ,,Vary v pohybu.” I písková socha se třemi měsíci trojbokého jehlanu chytila mírnou vrtuli, aby bylo jasné každému,že se jedná o Vary v pohybu.

Tóny zněly ve všech zákoutích lázeňské zóny, na všech kolonádách. Zdálo by se, že se posluchači nacházejí spíš na festivalu hudby. O vše se jak jinak postarali karlovarští symfonici z KSO. Slyšet byl jazzový hudebník Milan Krajíc, sestry Havelkovy i  nejlevnější umělci , žáci pěvecké třídy Štěpánky Steinové. Vary hrály melodiemi celý víkend, muzikanti měli doslova žně.

Město bude i nadále pokračovat mnoha kulturními, sportovními a společenskými pořady, které postupně objednává z rozpočtu jak na bežícím pasu až do zimy.

Ve Staré Roli a Rybářích město otevřelo pro občany před  lázeňskou sezónou čarodějnicemi koupaliště Rolava. Návštěvníci si pod májkou opekli špekáčky a viděli malé  venkovní divadélko pro děti, na závěr si občané  poslechli country kapelu Petr nebo Pavel. Za řekou Ohří měli i zdejší malý ohňostroj.