Politici zrušili záhájení lázeňské sezóny

REKLAMA

Vedení města  rozhodlo, že oslavy, na které přijížděly tisícovky lidí, úplně zruší.

„Už dnes je jisté, že slavnost takových rozměrů, jako bývá tradiční zahájení karlovarské lázeňské sezony, nebude možná ani v původně zamýšleném náhradním termínu, tedy poslední víkend v květnu,“ uvedla primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO2011).

Zástupci Karlových Varů se domnívají, že zahajovat sezonu o prázdninách nebo na podzim už nedává vůbec smysl. Snad se lázeňské město dočká těchto oslav v příštím roce.

O zrušení 55. ročníku mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech se bude jednat příští týden. V případě, že by se svátek filmu nekonal, tak by své 55 výročí oslavil o rok později a byl by bohatší o filmovou tvorbu za dva roky.

Pokud se zruší i filmový festival a další desítky malých akcí, o které Karlovy Vary neměly v posledních létech nouzi může být ušetřena částka okolo deseti miliónů korun.

Starostliví karlovarští politici by s neplánovanými úsporami mohli podarovat například charitativní organizace, které pomáhají často zadarmo potřebným, kterých stále rok od roku na Karlovarsku přibývá. Ti často nemají ani na zakoupení vstupenky na festivalový film, nebo již tradičně předražený párek a klobásu, či typicky ošizený drink, který se dá koupit v době konání MFF snad na každém rohu.   

V Karlových Varech se tento obrázek vidí stále častěji a občany zvolení politici intenzivně s vypětím posledních sil pracují na tom,

aby bylo líp…