Na výlety k moři za peníze občanů

REKLAMA

Karlovy Vary – Není to tak dlouho, co bývalý primátor Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA) opět odletěl na další z mnoha pracovních cest, tentokrát opět do Izraele, kde “opakovaně sám” navštěvoval partnerské město Eilat. S podivem se jeho pracovních cest neúčastnil žádný další náměstek.

Už proto, že Kulhánek domlouval mimo jiných důležitých věcí pro občany Karlových Varů i výměnné pobyty studentů, by se dalo čekat, že bývalý náměstek pro školství Jiří Klsák (KOA), měl být tou pravou osobou pro tato jednání. Kulhánek jezdil často na “pracovní cesty” jak veřejně tvrdil údajně úplně sám.

“Úplně sám běhal s džbánkem pro vodu?”

Před nějakou dobou si častých, leteckých výletů primátora Kulhánka všimla opoziční zastupitelka Věra Bartůňková (KSČM) a na zastupitelstvu oslovila primátora Kulhánka, zdali jezdí do Izraele na pracovní cesty sám. On odpověděl, že ano. Existuje informace, že se věci mají trochu jinak. Před volbami se objevilo video, ze kterého je patrné to, že v den příletu z Eilatu vystupuje z primátorské limuzíny před domem nejen Kulhánek, ale i jeho choť, dokonce s objemným cestovním zavazadlem. Veliké kufry vytáhl řidič z primátorské limuzíny před domem Kulhánka celkem dva, kromě dalších malých. To už by asi měl zastupitel Kulhánek vysvětlit.

Známo je, že zastupitel města Kulhánek je sportovec, který si rád zaběhá, a tak se jedna z posledních leteckých cest do Izraele naplánovala tak, aby součástí nabitého pracovního programu politika byl i jeho oblíbený vytrvalostní běh, který zabere doslova a do písmene celý den. Ale za celodenní soukromou zábavu u moře v Izraeli asi občané města platit nechtěli. nebo snad ano.

Vše si okolo své zábavy nechal politik řádně zadokumentovat a vše zveřejnil na svém FB profilu. Možná by bylo dobré, kdyby se ho zastupitelé zeptali, jestli si alespoň na jeden den zkrátil výplatu tučných cestovních náhrad, které Kulhánek ždímal z městské pokladny doslova na plné pecky. Ročně procestoval sumy v řádech statisíců korun. Neuvěřitelná cestovatelská aktivita. Diety si nechal vyplácet samozřejmě v Eurech nebo měnách příslušných států, které hojně a opakovaně navštěvoval. Krom cestování po ČR snad nebyl krom dovolené jediný měsíc, aby se neodehrála alespoň jedna zahraniční cesta, samozřejmě pohodlně a letecky.

Za osm let jsou to už procestované milióny z kapes daňových poplatníků. Vše, jak jinak pro blaho tleskajících občanů města (poctivému) politikovi a cestovateli v jedné osobě pod heslem nejdřív práce a potom zábava. Nebylo to ale někdy trochu naopak?

“Až se ucho utrhlo”

Ale z FB profilu politika Kulhánka po skandálu celý seriál fotek zmizel. Proto je nabízíme po stažení veřejnosti, když už jednou byly zveřejněny, měli by se za své peníze občané Karlových Varů řádně pokochat.

Je evidentní, že bývalý novinář a dnešní politik se opět snaží za sebou důkladně zametat, aby se na vše rychle zapomnělo a mohl být opět tím vzorem a kazatelem morálky. Ostatně tak se vždy v mediích neúnavně prezentoval.

Kdo ale držel v ruce fotoaparát nebo mobilní telefon. I to bude otázka, kterou asi politik Kulhánek veřejně, ale hlavně prokazatelně nikdy nedoloží, protože musí tvrdit to co říkal veřejně na zastupitelstvu. “Do Izraele jsem jel sám,” jak uvedl na otázku zastupitelky Bartůňkové bývalý primátor, politik a dnešní opoziční zastupitel Kulhánek.

I přes to všechno stále pokulhává i to, že radou města určitě nebyla schválena celodenní reprezentace města v pouštním běhu. To teprve, jak recitoval na zastupitelstvu města domlouval s primátorem Eilatu. Neměl by politik vrátit minimálně na celý jeden den náhrady za ubytování a diety. Krom toho, do dnešního dne celou svou kauzu ještě veřejně nevysvětlil. Nejspíš kromě nepravdivých tvrzení v přímém přenosu z jednání zastupitelstva je zde otázka možná zpronevěry veřejných prostředků a pokud by škoda přesáhla pět tisíc korun, tak budou muset politika vyzpovídat za jeho zahraniční radovánky i orgány činné v trestním řízení. Záznamy leteckých společností jsou velmi přesné, takže lze i celkem jednoduše zjistit kdo z Karlových Varů byl ve stejnou dobu v Eilatu, ale hlavně kde bydlel a na čí útraty.

zdroj : Facebook

Na otloukání v mediích měl protřelý politik své koaliční partery, vždy se našlo něco pro média, aby špína padala všude kolem, jen ne na politika s pozitivní propagandou slouhů demokracie v zádech. Kulhánek sbíral pouze pozitivní politické body, dokonce i za práci svých koaličních partnerů, kterou se bez ostychu veřejně jako parazit chlubil a často za jejich zády a bez jejich vědomí pózoval při stříhání pásek.


Primátorův řidič ale přivezl z letiště nejen Kulhánka, ale i jeho manželku včetně bagáže odpovídají společné cestě. Svou služební cestu s manželkou nikdy Kulhánek občanům nevysvětlil.