Advent v Sokolově

REKLAMA

PŘIJMĚTE POZVÁNÍ NA BOHATÝ ADVENTNÍ PROGRAM

15.11.2018, Novinky z města Sokolova a okolí

advent

Jak budou probíhat letošní přípravy na vánoční svátky? Tradičně, pohodově, v duchu vzájemné pomoci a s vůní svařeného vína, trdelníků a perníčků. Městský dům kultury si pro (nejen) sokolovské připravil bohatý program na adventní neděle a ostatní významné předsváteční dny…

Adventní atmosféra na nás nečeká jen v prosinci. Naladíme si jí společně již poslední listopadový den, kdy započne v klášterním kostele sv. Antonína Paduánského v pořadí osmý ročník výstavy vánočních stromků. I tento rok se můžete nechat inspirovat výtvory žáků sokolovských škol a školek, ZUŠ a DDM.

A v neděli 2. prosince už ve svých domácnostech zapálíme první svíčku na adventním věnci. Předtím se však všichni sejdeme na Starém náměstí u rozsvěcení vánočního stromu. Nejprve na pódiu vystoupí šikovné děti z mateřských škol, v 17 hodin dojde za doprovodu světlené a ohňové show k rozzáření největšího symbolu Vánoc a hned na to se zahřejeme tancem u melodií kapely Ready Kirken. Pro ty, kdo i v zimním období udržují své svaly ve střehu, je připraven oblíbený adventní běh v režii Živého Sokolovska. Start proběhne ve 14 hodin a šesti kilometrová trasa zavede účastníky až na arboretum Antonín. Ani tímto však s programem na první adventní neděli nekončíme, v klášterním kostele nás čekají tóny Kouzelné flétny v podání Jana Ostrého. Zahajující adventní koncert startuje v 18 hodin.

advent

Co přijde ve středu 5. prosince, už tuší především ti mladší čtenáři. Na nádvoří Sokolovského zámku dorazí s nadílkou Mikuláš, čert a anděl. Kromě dárečků do této povedené trojice čeká děti v Zimní zahradě pohádka Nezbedná princezna. Čtvrteční večer rozezní zdi klášterního kostela sv. Antonína Paduánského nástroje orchestru Bohemian Marching Band a ZUŠ Toužim od 18 hodin.

Společně s druhou adventní nedělí zavítá do Sokolova více jak 250 čertovských masek z celé České republiky i od zahraničních sousedů. Již počtvrté projde naším centrem Průvod čertů. Tento rok chtějí organizátoři zajistit podávanou po celou dobu konání akce, a proto pustí maskované ďábly ze dvou směrů. V 17 hodin tak započne rachtání řetězů u Hornického domu Budovatelů i u Základní umělecké školy Sokolov. Všechny dorazivší bude už od 15:30 hodin bavit rock-popová kapela Viktor Dyk & WAW na náměstí Budovatelů a symfonic-rocková skupina End of Scream na Starém náměstí. Průvod čertů, který se inspiroval rakouskou tradicí Krampus, se těší čím dál větší oblibě. Jde o nezapomenutelný zážitek jak pro děti, které se na chvíli ohlédnou do svého svědomí, tak pro rodiče, kteří mohou obdivovat fascinující rukodělné práce masek.  Ani druhou adventní neděli nebude chybět koncert v klášterním kostele, tentokrát v podání kytarového virtuosa Lubomíra Brabce.

advent

V úterý 11. prosince se setkáme při již tradičním benefičním koncertu Hudby hradní stráže a Policie ČR. Jako speciální host tento rok oživí společenskou událost zpěvačka Kamila Nývltová. Vánoce se neodkladně blíží, a proto je na třetí advent 16. prosince připraven Charitativní jarmark, kde budete mít možnost zakoupit spoustu nádherných dárků, které udělají radost nejen obdarovaným, ale i Veronice, která prodělala onkologickou léčbu a výtěžek z tohoto jarmarku půjde na splnění jejího snu. Prospěšná předvánoční akce se zrodila v hlavě Petry Šetele, zakladatelky nadačního fondu Štěpánka. Perfektním zakončením dobročinného dne bude v pořadí třetí adventní koncert v klášterním kostele, kterého se ujme komorní seskupení Smetanovo trio v sestavě klavír, housle a violoncello.

V sobotu 22. prosince na vás může teoreticky přijít předvánoční tíseň, proto se přijďte odreagovat a nasát tu správnou pohodovou atmosféru do klášterního kostela sv. Antonína Paduánského na Vánoční mši Jana Jakuba Ryby. Nejznámější lidové melodie zazpívá amatérský sbor JenTak Sokolov. Poslední adventní neděli vás necháme trochu vydechnout (a připravovat bramborový salát) a pozveme vás na vánoční trhy na Staré náměstí, kde ti nejméně svědomití budou mít možnost ještě dokoupit poslední dárky. Především si ale zapište do diářů poslední adventní koncert, na němž zahraje a zapěje vážená česká kytaristka Věra Martinová a její band.

V pondělí přijde den, na který se spousta z nás tolik těší, den, který je věnován rodině, lásce a pokoře. Pro umocnění jeho kouzla je na sváteční úterý 25. prosince naplánován poslední koncert v duchovním prostředí klášterního kostela. Zakončení sezóny 2018 si vzali na starost muzikáloví a divadelní zpěváci Ivana Korolová, Michaela Nosková, Petr Ryšavý a Otto Teuber, v jejichž podání si užijete tóny romantických filmových písní.

Letošní advent má co nabídnout a je jen na vás, čím se necháte v nadcházejících týdnech unést…

zdroj:sokolov.cz