Jermanová skutečně poslala policii na záchranářku. A pak psala, ať ji nechají být

REKLAMA

Středočeský kraj na internetu zveřejnil trestní oznámení, které podala hejtmanka Pokorná Jermanová z hnutí ANO kvůli veřejné kritice, že kraj nezajistil pro své záchranáře dostatečnou ochranu proti koronaviru.

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) před týdnem prohlásila: „Musím vyjádřit lítost, jakým způsobem dopadá tato kauza na záchranářku Brožovou.“

Mluvila o případu ženy, která v polovině března napsala otevřený dopis, v němž kritizovala, že v době počínající epidemie nemají pracovníci středočeské záchranky dost roušek a respirátorů. A na kterou, jak se ukázalo, poslala kvůli tomu policii.

To, že hejtmanka Pokorná Jermanová podala kvůli kritice trestní oznámení (za šíření poplašené zprávy), zjistili reportéři České televize a hejtmanka pak minulý týden strávila ujišťováním, že trestní oznámení rozhodně nemíří na záchranářku, ale na noviny Náš region.

Ty totiž na základě svědectví Veroniky Brožové napsaly článek o tom, že kraj své záchranáře špatně chrání.

Teď však samo hejtmanství poskytlo důkaz, že v podnětu pro policii hejtmanka skutečně jmenovala záchranářku Brožovou jako jednoho ze dvou možných pachatelů.

číst dál…

zdroj:seznamzpravy.cz