ANO chce koalici s Karlovaráky a ODS

REKLAMA

Karlovy Vary – Po osmi létech monotónní radnice bez sebereflexe, vedené teoretiky se blízká na utvoření koalice, která přinese městu konečně pozitivní výsledky v podobě skutečné práce, nikoliv mediálních slibů, který byl překrýván dokolečka jeden druhým.

V neděli obešli zástupci ANO většinu stran, uvedla krajská předsedkyně ANO, karlovarská hejtmanka a poslankyně parlamentu ČR Jana Mračková Vildumetzová. Vyjednávání se zatím vyvíjí  pro koalici ANO s Karlovaráky a ODS, vedená zastupitelem Petrem Bursíkem, který byl pověřen územním plánem města. Taková koalice by měla dostatečnou a stabilní většinu 23 hlasů.

Kandidátkou na primátorku za hnutí ANO je Andrea Pfeffer-Ferklová, která pokud uhájí pozici a bude primátorkou, tak v Puppu skončí.

Čtvrtí se umístili Piráti s necelými 10 procenty hlasů v čele s bývalým členem ČSSD Jindřichem Čermákem. Tři mandáty připadly ODS s podporou Soukromníků a Mladých konzervativců a dvě komunistům. Výraznou porážku utrpěli místní sociální demokraté, kteří nezasednou v zastupitelstvu.

Místní zájmová hnutí, která nebyla schopná po dobu osmi let přinést městu výraznější změnu skončila s nesplněnými sliby a populistickými proklamacemi  v propadlišti pod 5%. hranicí.

[carousel_slide id=’9109′]