22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

ANO chce vládnout bez ČSSD, a řídit kraj jako firmu

Karlovarské listy

REKLAMA

Před čtyřmi lety vznikla po volbách v Karlovarském kraji koalice KSČM a ČSSD. Komunisté poprvé v kraji vyhráli volby a sestavili koalici. Po dvou letech se ale rozpadla a ČSSD jako druhá ve volbách sestavila širokou koalici, v níž měly své zástupce i ODS, TOP 09 a HNHRM. Tato koalice úspěšně dokončila volební období a ČSSD v ní měla i svého  hejtmana Martina Havla.

Po letošních drtivých volbách vítězné hnutí ANO ukončilo první kolo jednání se všemi subjekty, které ve volbách uspěly, ale neuvažuje o koalici  ani s druhou v pořadí ČSSD, ale s jinými subjekty. ANO si jako prvního vybralo nejmenší  Piráty se třemi hlasy a ti hned souhlasili.

Koalice, kterou chce ANO by měla ve 45 členném zastupitelstvu ale 28 hlasů . ANO 13 hlasů, STAN pět hlasů, ODS čtyři  hlasy, HNHRM a Piráti mají po třech hlasech. Tento výsledek je zatím 23 hlasů, který na koalici už stačí, ale Vildumetzová chce víc.

Jana Vildumetzová také komentuje povolební jednání o koalici spolu s lídrem pirátů Josefem Janů
a při tom se stále otírá o Martina Havla z ČSSD, jako v debatách před volbami, ČSSD útoky Vildumetzové nijak nekomentovala.

Uskupení STAN s podporou KOA, KDU-ČSL a TOP 09 se zatím o vstupu do koalice nevyjádřilo.

ČSSD, která pozvala po neúspěchu s KSČM do koalice všechny demokratické strany, tak pravděpodobně zůstane v opozici. Další opoziční subjekty asi budou KSČM a sdružením SPD-SPO.

Mnoho občanů Karlovarského kraje se snad dočká i předvolebního slibu Vildumetzové a kraj zaplatí polovinu dálniční známky občanům a tak konečně rozjede naplno řízení kraje jako firmu.

 

I přes vydatnou pomoc objektivních medií Agrofertu se v diskusi  na iDNES objevila tato zpráva :

Karel Siegel

No, sama té estetice moc nedává …R^ Pomstychtivá tělocvikářka z ODS, máme se v kraji na co těšit Rv

číst mediálně líbivý článek...

Vydáno po ukončení hlasování do Senátu dne 15.10.2016 v 14:25 hod.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.