Pravda o letním kinu účet pro KOA bez populismu

REKLAMA

Karlovy Vary – Je nejvyšší čas k bilancování. Dobrá kamarádka nebo jen tisková mluvčí dělá rozhovory, které připomínají tokání kukaček, známý redaktoři, tykání s každým, kdo byl kamarád. Výborný mediální obraz i na úkor koaličních partnerů, pod heslem všechno dobré zařídila KOA v čele s Kulhánkem.

Soustavné mediální chvástání slovy bývalého novináře Kulhánka nemělo chybu. Pracovala na něm celá armáda, která dnes tiše spí v městských společnostech na úřadu a smluvně zavázaných vtazích. Všichni sbírají data a čekají na povel jako při převratu před devíti roky, kdy KOA uchopila na celých osm let zmaru politickou moc v Karlových Varech.

V Médiích na Karlovarsku byl Kulhánek asi fakt nejlepší. Ale co realita, o které se důrazně mlčelo?

Hnutí Karlovarská občanská alternativa (KOA) vládla pod vedením ekonoma a bývalého novináře Petra Kulhánka osm let. V hnutí je do dnes mnoho teoretiků, lobujících projektantů a rádoby alternativních umělců.

 • Co se podařilo hnutí KOA pro občany města  za rekordní dobu osmi let vládnutí bez jediného přerušení udělat?
 • Jaké krátkodobé, či dlouhodobé vyhlídky občany města z kuchařky hnutí KOA čekali?

Zoufalý, někdy alarmující stav veřejných statků města

 • dramatické a nekoncepční soustavné navyšování úředníků (kamarádů)
 • dramatické navýšení zaměstnanců (kamarádů) společností, které řídilo hnutí KOA
 • dramatické utrácení hotových peněz na účtech města (pro kamarády)
 • zadlužení města úvěrem do cca 150 miliónů (s kamarády)
 • rozšíření mediální kampaně hnutí KOA přímo na odbory města (dva tiskový mluvčí – kamarádi)
 • nedotažení územního plánu města ani za osm let !
 • nedotažení vstupu do Unesco
 • nedotažení otevření veřejné vysoké školy – obor fyzioterapie (radní Klíma-kamarád utarceny milióny)
 • dramatické snížení investic – rozbité silnice, chodníky, žádné významné projekty do infrastruktury
 • dramatické snížení financování údržby majetku města – chátrání městského majetku
 • nekoncepční řízení rozvoje infrastruktury – projekty do šuplíku pro známé bez další realizace (IDT, kšefty pro kamarády))
 • neobjektivní mediální masáž občanů, prezentující pouze hnutí KOA a lídra Kulhánka přímo z úřadu
 • zpolitizování samosprávy prostřednictvím organizací řízených hnutím KOA (spolustraníci a kamarádi – KSO, Infocentrum)
 • mediální stopka pro ostatní politické subjekty (Radniční listy řeší kamarádi)
 • nevyvážený rozpočet, který každoročně rozšiřuje mandatorní výdaje města (pro kamarády-nenavštěvovaná  alternativní kultura)
 • prodeje městského majetku a zapojení výnosů ihned do rozpočtu (okamžité utracení získaných peněz z prodejů majetku města )
 • soustavné navyšování neinvestičního financování z rozpočtu města (karnevaly, oslavy, vernisáže… kšefty jen pro kamarády)
 • razantní decimování investic mimo lázeňské území (v okolních čtvrtích totálně chátrající městské investice – pro občany)
 • několik pokusů jak více něž  miliardou zadlužit občany města ( Integrovaný dopravní terminál, Alžbětiny lázně…)

O čem dál mediální klika mlčela ?

Neekonomické řízení města ekonomem Kulhánkem spočívalo , který penězi řídil i rezorty koaličních partnerů a dokonale kontroloval jejich projekty, zejména v oblasti, kdy by mohli mít úspěch u občanů města. Například dostavbu domova pro seniory prosazoval za rezort sociálních věcí náměstek Michal Riško  a za rezort investic náměstek Čestmír Bruštík, ale hnutí KOA byla od počátku proti, ale před volbami se KOA snaží občanům říkat, že to byla jejich zásluha. Příkladů brutálního populismu až lhaní  je mnoho, nejhorší na všem je fakt, že politika hnutí KOA reálně občanům města škodila a to z mnoha důvodů. To, že je pouze lokálním hnutím, které za osm let nezískalo žádné významné státní investice, které by pozvedly kvalitu života všech občanů je smutná realita o níž se důrazně mlčelo. KOA dostala svým politikařením město Karlovy Vary na poslední příčky v ČR v mnoha oblastech. Osm let stále škrcených investic poškodilo občany města o proti srovnatelným městům v ČR na dlouhá léta.

Lidé Kulhánkovi slepě věřili

To, že rodina Kulhánků byla politicky aktivní původně v ODS, poškodilo i první koalici, která měla být tou protikorupční. Do koalice vyautovanou ODS přizval zpět právě Kulhánek, který odstranil aktivisty, kteří vyhráli volby po tom, co hlasitě upozorňovali na praktiky tehdejší vlády města včele právě s kauzami opředené ODS.

Opakovaná lež se stává pravdou

Lítostivý politik mnoha tváří Kulhánek v posledních dnech opět kňourá kvůli letnímu kinu, ale celých pět let neposlal cynicky na investiční opravy jedinou korunu. V letním kinu se realizovaly pouze havarijní opravy a statická zajišťování rozpadajícího se pódia. Smutná pravda o Kulhánkovo slovech, která se nezakládají a ničem jiném, než na fabulacích a polopravdách ve stylu “Slibem nezarmoutíš.”

Kulhánek opakovaně v rozpočtu města škrtal plánované opravy v letním kinu

 1. šest miliónů celková rekonstrukce – výsledek nula
 2. tři milióny opravy pódia a budov včetně toalet – výsledek nula
 3. jeden milión oprava pódia v havarijním stavu – výsledek nula

Výsledek v rozpočtu města bylo to, že na konci roku bylo vždy i to nejmenší škrtnuto, aby zbylo pro kamarády KOA na karneválky a festiválky.

V jakém stavu je město Karlovy Vary dnes

zdroj : youtube